Ujčík chce ještě v kariéře pokračovat

David Procházka
3. 5. 2013 10:43
Vítkovický hokejový útočník Viktor Ujčík po sezoně hovořil zklamaně a naznačoval konec kariéry, ale nyní chce zase pokračovat.
Vítkovický Viktor Ujčík po sezoně hovořil zklamaně a naznačoval konec kariéry, ale nyní chce zase pokračovat.
Vítkovický Viktor Ujčík po sezoně hovořil zklamaně a naznačoval konec kariéry, ale nyní chce zase pokračovat. | Foto:

Ostrava - Po vyřazení ve čtvrtfinále se Zlínem mluvil jeden z historicky nejúspěšnějších českých extraligových hokejistů Viktor Ujčík zklamaně a v náznacích bylo cítit, že uvažuje o konci bohaté kariéry. Po pár dnech se ale oklepal a ještě končit nechce. Řekl to v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Zranění bralo chuť

Poslední dvě sezony byly pro Ujčíka problematické. Byl zraněný a bralo mu to chuť do hokeje. „Předminulou sezonu po střetu s Výtiskem jsem šel s kolenem na operaci a ten návrat jsem uspěchal. Byl jsem nedočkavý jako mladík. Ale když máte hokej rádi, tak ztrácíte trochu rozumné uvažování,“ popisuje svůj velký hlad po hokeji.

Vítězná Plzeň ho zase nastartovala

Problémy měl i letos. „Dvakrát jsem byl zraněný, s tím kolenem to ale nesouviselo, v závěru jsem měl problémy se žebry. Bohužel tahle sezona byla pro mě hodně těžká, proto jsem byl po vyřazení hodně zklamaný a naznačoval, že nevím, jestli budu pokračovat,“ vysvětlil Viktor Ujčík. „Když jsem ale viděl finále a vítěznou Plzeň, zase jsem dostal velkou chuť.“

Vítkovicemi, kde strávil posledních šest sezon, není v tuto chvíli v žádném kontaktu, ale končit ještě nechce. „Nechal jsem si ještě na baráku hokejové věci, ale za týden si pro ně pojedu a odvezu si je do Prahy. Pak pomalu začnu s přípravou. I kdybych neměl hrát, tak se sebou něco dělat budu, protože mě to baví. Navíc v tomhle věku a po tolika přípravách a letech v zápřahu tělo celkem rychle na zátěž reaguje a brzy se dostává do kondice,“ tvrdí Ujčík.

Když nevyjde extraliga, tak jedině Jihlava

Zkušený útočník, sedmý nejlepší střelec Klubu hokejových střelců se 467 brankami (410 v extralize + 57 v reprezentaci), myslí na další extraligové působení. Pokud by hrál o patro níže, tak jedině v rodné Jihlavě. „To je správné uvažování. Uvidíme, dávám si tak 14 dní na to, abych měl jasno,“ doplnil Viktor Ujčík.

 

Právě se děje

Další zprávy