Třinec kanonádou ve třetí třetině rozmetal Boleslav

25. 9. 2011 21:42
Pardubice a Kladno poprvé prohrály, Vary stále bez bodu
Sedmibrankovou kanonádu Třince zakončil Jan Peterek
Sedmibrankovou kanonádu Třince zakončil Jan Peterek | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Pardubic a Kladna v letošní sezoně poprvé prohráli, když v 5. kole extraligy Východočeši podlehli Zlínu 1:2 a Rytíře přehrály Vítkovice poměrem 3:1.

Potřetí za sebou vyhrály České Budějovice, které zdolaly Plzeň 4:2.

Velkou úvodní mizérii zažívají Karlovy Vary, jimž se nepodařilo bodovat ani na čtvrtý pokus. Tentokrát byl nad jejich síly Liberec.

Ještě zkraje třetí třetiny vedla Mladá Boleslav nad Třincem 2:1, jenže Oceláři nevídanou gólovou smrští v závěrečných minutách výsledek otočili na 2:7 a připsali si první vítězství v novém ročníku.

Mistři z Třince podlehli Zlínu, kladenští Rytíři válí
Vítkovice rozstřílely Liberec a dotáhly se na čelo

Pardubice málem šly ve Zlíně do vedení už ve 2. minutě, kdy využili přesilovou hru, ovšem podle rozhodčích se puk dostal do brány kopnutím.

Přestože branky dlouho nepadaly, hrál se útočný hokej, v němž zářili oba gólmani. Skóre otevřel ve 22. minutě Somík, když dorazil střelu Barteka.

Domácí se prosadili až ve třetí třetině, což jim však ve výsledku nemuselo vůbec vadit. Na zvrat po brankách Důrase a Holíka už hostí nezareagovali, a tak se z těsného vítězství radovali Moravané.

To Kladenští byli ve Vítkovicích od počátku výrazně horším týmem. Z velké převahy však domácí vytěžili jen jedinou branku Szturce. Aktivnější Ostravané se i nadále hrnuli do útočení a zkraje druhé části přidal další trefu Sýkora.

Rytíři navíc málem inkasovali při vlastní čtyřminutové přesilovce, ovšem ve 33. minutě přece jen snížil Hovorka. Drama gradovalo v posledních minutách, utnula jej až Ujčíkova pojistka do prázdné brány.

Budějovice doma na jedničku

Na výbornou využili hokejisté Českých Budějovic sérii tří zápasů na domácím ledě, všechny totiž vyhrály. Ke třetímu triumfu v řadě je nasměroval i plzeňský brankář Svoboda, který zaváhal při střele Vráblíka, pro něhož to byla vůbec první extraligová trefa. Domácí byli nadále aktivnější, Západočeši zase hrozili po technických kouscích svých šikovných hvězd.

V polovině zápasu se prosadili znovu domácí, když Kašpařík v přesilovce tešoval ránu Kranjce. Plzeň zareagovala až v 38. minutě, když si na Dudovu přihrávku sjel mezi kruhy Jeřábek.

Mezi 45. až 51. minutou viděli diváci na jihu Čech divokou pasáž. Nejprve obnovil dvoubrankový rozdíl Šimánek, záhy znovu snížil Duda. S tím se však Šimánek nechtěl smířit a zvýšil na konečných 4:2.

V souboji týmů tonoucích u dna extraligové tabulky začali lépe Třinečtí, jejichž úvodní trápení v Mladé Boleslavi ukončila přesilovková trefa Bonka. Ve druhé třetině domácí vyrovnali nejen hru, ale po gólu Rýgla i skóre. Tlak Středočechů se stupňoval a také přetavil ve druhou branku Hrdela těsně před druhou pauzou.

Domácí si mysleli, že nyní jsou na nejlepší cestě za třemi body, ovšem v tom se krutě zmýlili. Ve 45. minutě Třinečtí využili přesilovku a o pět minut později skórovali dokonce při vlastním oslabení. Zatímco šance Boleslavi zůstávaly nevyužity, hosté se prosazovali mnohem lehčeji a skóre narostlo až do debaklu 2:7.

Sparta i Vary nadále bez výhry

Sparťané byli v dnešním kole hodně blízko prolomení série bez výhry, ovšem i tentokrát zklamali. Díky gólům Pacovského a Tomáš Rachůnka vedli v Brně už v 8. minutě 2:0. Tento náskok i vedení 3:1 jim byly málo a domácí po brankách Hubáčka a Čermáka dovedli zápas k samostatným nájezdům. V nich vstřelil vítěznou branku Pospíšil.

Také Liberec se v Karlových Varech dostal do rychlého dvoubrankového vedení. Jenže Severočeši se o něj narozdíl od Pražanů nenechali připravit a přes snížení Skladaného jistil v 53: minutě gólem na 3:1 Nedvěd.

Karlovy Vary spolu s Mladou Boleslaví tak zůstávají stále bez bodu.

5. kolo hokejové extraligy:

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
6. Vráblík (Podlešák, Mikeska), 29. Kašpařík (Kranjc, Gulaš), 45. Šimánek (Kašpařík), 51. Šimánek (L. Květoň, Novák) - 38. J. Jeřábek (Duda, Dvořák), 47. Duda (Dresler). Rozhodčí: Jeřábek, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 4811.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Vráblík, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Polodna, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Kaberle, Dresler, Dan Růžička, Dobrovolný - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, J. Hlinka, Mrňa - Vostřák, Jan Kovář, Petruška - Dvořák, Pitule, Johnson. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
42. Důras (Čajánek), 55. Holík (T. Sýkora, F. Čech) - 22. Somík (Bartek, Elkins). Rozhodčí: Blecha, Hribik - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4916.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Tesařík, Řezníček - Finsterle, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Holík, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.
Pardubice: M. Růžička - Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal - Starý, Koukal, Kolář I - Somík, Elkins, Bartek - Sim, Rákos, Kousal - Buchtele, T. Zohorna, Radil. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC Vítkovice Steel - Rytíři Kladno 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
17. Szturc (Burger), 25. J. Sýkora (Štefanka), 60. Ujčík (Malík, Málek) - 33. Hovorka (Dragoun, Kalla). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 5498.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Sedlák, Sloboda, Rehák, Voráček, Trnka - Ujčík, Burger, Szturc - Pohl, Húževka, T. Káňa - Svačina, Štefanka, J. Sýkora - Šedivý, Strapáč, J. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
Kladno: Cikánek - Skrbek, J. Drtina, Lepine, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Kameš - Bicek, Patera, M. Hořava - Hovorka, Dragoun, Kalla - Kafka, Lukáč, Valský - M. Látal (22. Diviš), Knotek, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
50. Gřegořek (Dej, Skladaný) - 9. T. Urban z trestného střílení, 13. Bulíř (Trončinský), 53. P. Nedvěd. Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2496.

Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Přindiš - Kumstát, Pech, Košťál - Melenovský, Skladaný, Dej - Kuběna, T. Klíma, Zaťovič - T. Rohan, Vachovec, Kupec. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.
Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Hay, Derner, Kajínek, Holub, Ulrych - Kudrna, P. Nedvěd, Klimenta - Dušek, Vak, Vantuch - Bárta, T. Urban, Víšek - Špaček, Bulíř, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:7 (0:1, 2:0, 0:6)
21. Rýgl (Mikulík), 40. Hrdel (Vrbata) - 9. Bonk (D. Květoň, Hrabal), 45. Polanský (Zíb, Bonk), 50. Adamský (Zíb), 56. Marosz (D. Květoň), 57. Polanský (Hrabal), 59. D. Květoň (Zíb), 59. Peterek. Rozhodčí: Lacina, Souček - Charvát, Svoboda. Vyloučení: 10:10, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 3350.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Marušák, Čutta, Rýgl, Chaloupka, Žabka, Jindra, Dudáš, Baldwin - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Tománek, Bahenský, Mikulík - Vrbata, Plodek, Hrdel - Jiránek, Lenc, Loskot. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, P. Hořava, Richter, Davison, od 41. Hudec - D. Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Polanský, Adamský - Havel, Peterek, Chovan - Hrňa, Orsava, Valčák. Trenéři: Marek a Kopřiva.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
13. Jaroslav Svoboda (Dlouhý), 29. Hubáček (Pospíšil), 43. L. Čermák (Kempný), rozhodující sam. nájezd Pospíšil - 4. Pacovský (Broš, I. Rachůnek), 8. T. Rachůnek (Bližňák, Pacovský), 23. Přibyl (T. Rachůnek, Krstev). Rozhodčí: Rozhodčí: Minář, Husička - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Valach, Malec - Pospíšil, R. Hruška, Podkonický - Erat, L. Čermák, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Holec, Dlouhý - H. Zohorna, Koreis, Jakub Svoboda. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Krstev, Kučný, Philipp, Husák - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Pacovský, Bližňák, Ton - Y. Treille, Foster, Lapšanský - Přibyl, Žalčík, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač, Martinec a Žemlička.