23. 9. 2011 20:55
Třinec - Zlín 2:3 na náj., Kladno - Karlovy Vary 4:3
Třinečtí doma podlehli Zlínu a jsou stále bez bodu.
Třinečtí doma podlehli Zlínu a jsou stále bez bodu. | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Hokejisté mistrovského Třince prožívají na úvod sezony nepříjemnou krizi. Ani ve třetím zápase extraligy totiž Oceláři nedokázali zvítězit, když na domácím ledě podlehli Zlínu 2:3 po samostatných nájezdech.

Útěchou jim může být alespoň fakt, že díky remíze po normální hrací době získali do tabulky první letošní bod. Hosté ze Zlína dvakrát vedli, za Oceláře ale vyrovnal nejprve Zíb a poté Květoň.

Rozhodující nájezd proměnil zlínský Petr Leška, který asistoval u obou gólů svého týmu.

Vítkovice rozstřílely Liberec a dotáhly se na čelo
Pardubice deklasovaly Karlovy Vary a jdou do čela

Naopak v dobré pohodě se představují kladenští Rytíři. Ti i potřetí v sezoně zvítězili, tentokrát přestříleli doma Karlovy Vary 4:3. V neúplné tabulce tak vyskočili do čela extraligy.

Domácí svým divákům předvedli snovou první třetinu, kterou ovládli 3:0. Postupně se trefili Knotek, Kalla a Hořava. Západočeši ve druhé třetině duel zdramatizovali, když dvakrát skóroval Zaťovič.

Ve třetí třetině snížil na rozdíl jediného gólu Pech, domácí ovšem tříbodovou výhru uhájili.

První body v sezoně ztratili hokejisté pražské Slavie, kteří prohráli v Českých Budějovicích 3:2. Utkání se vyvíjelo jednoznačně, Jihočeši vedli už 3:0, hosté z Prahy ovšem dvěma góly ve třetí třetině dali závěru zápasu nový náboj.

V posledních minutách ovšem nevyužili dvě přesilovky po sobě a na prodloužení nedosáhli. Jediným mužstvem, které neztratilo ani bod tak zůstávají Pardubice.

Plzeň poprvé vyhrála za tři body

První tříbodové vítězství v sezoně zaznamenala Plzeň. Indiáni na domácím stadionu nedali šanci Mladé Boleslavi, která stále čeká na první body.

Rozhodnutí přišlo ve druhé třetině, kdy Plzeňští využili dvě přesilovky a navázali na úvodní gól Vlasáka. Čtyři minuty před koncem hostující Mikulík snížil, v závěru ovšem pečetil výhru Plzně Jaroslav Hlinka.

V dobrých výkonech pokračuje Verva Litvínov. Severočeši si poradili z brněnskou Kometou díky třem gólům vstřeleným v závěrečné třetině.

4. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Zíb (D. Květoň), 52. D. Květoň (Marosz, Bonk) - 12. Linhart (Hamrlík, Leška), 31. Köhler (Leška), rozhodující nájezd Leška. Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3790.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, P. Hořava, Richter, Davison - D. Květoň, Bonk, McGregor (41. Marosz) - Adamský, Polanský, Kohn - Havel, Peterek, Chovan - Hrňa, Orsava, Valčák. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Tesařík, Řezníček - Finsterle, Leška, Köhler - Důras, Holík, Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:3
(3:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Knotek (L. Procházka), 9. Kalla (Dragoun, Skrbek), 14. M. Hořava (Patera), 35. Patera (Lepine) - 33. Zaťovič (Pech), 40. Zaťovič (T. Klíma), 45. Pech (Košťál). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:4. Bez využití: Diváci: 3585.

Kladno: Cikánek - J. Drtina, Toman, Skrbek, Lepine, L. Procházka, Piskáček, David Růžička - Hlaváč, Patera, Hořava - Kalla, Dragoun, Hovorka - Bicek, Knotek, Kuchler - Balský, Lukáč, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Gulaši, Gründling, Gřegořek, Bombic, Rohan, J. Látal, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Skladaný, Pech - Dej, T. Klíma, Kuběna - Bartánus, Vachovec, Zaťovič. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav 4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Branka a nahrávka: 7. Vlasák (Jan Kovář), 24. Jiří Hanzlík (Martin Straka, Vlasák), 35. St. Pierre (Kratěna, J. Hlinka), 60. J. Hlinka (Mrňa, Kratěna) - 56. Mikulík (Hrdel, Žabka). Rozhodčí: Šindler, Trombík - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:5, navíc A. Svoboda (Plzeň) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5132.

Plzeň: A. Svoboda - Kinrade, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, J. Jeřábek, Frolo, Dan Růžička - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, J. Hlinka, Mrňa - Vostřák, Jan Kovář, Petruška - Stránský, M. Heřman, Johnson - od 41. navíc Pitule. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Rýgl, Čutta, Žabka, Baldwin, Marušák, Chaloupka, Dudáš, Jindra - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Mikulík, D. Vrbata, Pabiška - Bahenský, Plodek, Loskot - Jiránek, Lenc, Hrdel. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 4:1
(1:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Lukeš (V. Hübl, Pojkar), 42. Hujsa (Frolík, Jenáček), 46. Kubinčák (Lukeš, Pojkar), 56. V. Hübl (Kubinčák) - 4. Podkonický (Pospíšil). Rozhodčí: Lacina, Souček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4850.

Litvínov: Volke - Pojkar, Kubát, Stříteský, Jareš, Kousalík, Gula, Černošek, Brejčák - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Gerhát, Hanzl, Ručinský - Jenáček, Hujsa, Frolík - Trávníček, Heinisch, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Valach, Malec - Pospíšil, R. Hruška, Podkonický - Erat, L. Čermák, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Holec, Dlouhý - H. Zohorna, Koreis, Jankovič (32. Jakub Svoboda). Trenéři: Venera a Oslizlo.

HC Mountfield České Budějovice - HC Slavia Praha 3:2
(2:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. L. Květoň (Gulaš, Langhammer), 17. Kuchejda (Červený, Kranjc), 24. R. Pšurný (Kolarz) - 44. Kolařík (Kalus, Sklenář), 51. T. Svoboda. Rozhodčí: Hribik, Husička - Kis, Jindra. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 3802.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Vráblík, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Polodna, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Šulc, Kuboš, Vašíček, Kolařík, Krejčík, Roth - T. Svoboda, V. Růžička, Tomica - Kalus, M. Čermák, Sklenář - Kůrka, J. Doležal, P. Jelínek - Jaškin, T. Hertl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.