Trenér Stavjaňa bude po konci v Motoru působit u slovenské Nitry

ČTK ČTK
22. 10. 2017 14:26
Trenér Antonín Stavjaňa na nové angažmá dlouho nečekal. Týden od konce v ambiciózních Českých Budějovicích přijal nabídku Nitry. Novým trenérem Motoru se mezitím stal Marian Jelínek.
Antonín Stavjaňa, trenér Motoru České Budějovice
Antonín Stavjaňa, trenér Motoru České Budějovice | Foto: ČTK

Nitra - Týden po konci v prvoligovém Motoru České Budějovice má trenér Antonín Stavjaňa nové angažmá. Zkušený kouč se vrátil do Nitry, s kterou loni získal mistrovský titul. Ve slovenském klubu rozšířil mistr světa z roku 1985 realizační tým, který tvoří Andrej Kmeč, Dušan Milo a Stanislav Petrík.

"Jsme názoru, že víc očí víc vidí. Zdá se nám, že tento tah by nám mohl pomoct," uvedl na klubovém webu předseda HK Nitra Miroslav Kováčik. Tým je momentálně ve slovenské extralize sedmý s 20 body ze 14 zápasů, naposledy deklasoval poslední Detvu 7:0.

"S prací trenérů jsme byli dosud spokojení, pracovali na sto procent. Nejde tedy o změnu trenérů, je to doplnění trenérského štábu. Naskytla se šance získat osvědčeného trenéra a nechtěli jsme si to nechat ujít. S Andrejem Kmečem dosáhli pro klub zatím největšího úspěchu v historii, rozhodli jsme se proto vrátit k osvědčenému tandemu," dodal Kováčik.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Druhý start ve finále SP střelci Nepejchalovi nevyšel

Druhý start ve finále Světového poháru českému sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky dnes v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

před 45 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy