Tampa jede z Prahy s prázdnou. Rangers znovu vyhráli

Václav Rojík
5. 10. 2008 20:34
New York Rangers - Tampa Bay Lightning 2:1
Scott Gomez oslavuje se spoluhráčem Nikolaiem Zherdevem po gólu do sítě Tampy Bay Lightning. | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté New Yorku Rangers si z pražského začátku nového ročníku zámořské NHL odvezou dvě vítězství. Tampu Bay porazili v neděli díky brankám Reddena a Gomeze 2:1.

V sestavě Tampy opět chyběl český bitkař David Kočí, ale diváci ve znovu téměř zaplněné O2 Areně tentokrát o vzrušení nepřišli.

Už v páté minutě se odvážně protáhl před branku Rangers Jevgenij Arťuchin. Lundqvista sice neprostřelil, ale po ataku obránce složil švédského gólmana na zem.

Večer švédského brankáře. Lundqvist oslnil Prahu
Ticho jako v kostele. Suchá NHL v Praze nenadchla

To se samozřejmě nelíbilo hráčům Rangers, a do role mstitele se vložil Brandon Dubinsky. Diváci první šarvátku ocenili bouřlivým potleskem a za tři minuty se dočkali i opravdové bitky.

Rukavice svlékli Ryan Malone a Aaron Voros, ale hned se ocitli na ledě. I přesto rozproudili diváky, kteří pak byli i v dalším průběhu zápasu o poznání hlučnější než při sobotní trochu rozpačité premiéře.

Stejně jako v sobotu "Jezdci" svého soupeře citelně přestříleli, Tampa si v první třetině připsala jen tři střely na branku. Ale Newyorčané ze svého tlaku dlouho nemohli nic vytěžit, se svým šikovným průnikem před branku neuspěl ani Petr Průcha.

A tak se nakonec jako první radovali Lighting. V 19. minutě teprve třetí střela Tampy v podání Adama Halla skončila až za Lundqvistem - 1:0.

Rangers ve druhé části zápas obrátili

Druhá třetina začala znovu tlakem Rangers, kteří si vybojovali přesilovou hru. V té "Jezdci" ostřelovali Kölziga, který v neděli nahradil v brance "Blesků" Smithe, a ve 24. minutě se dočkali vyrovnání.

Markus Näslund po rychlé kombinaci krásně našel před brankou volného Reddena, který s přehledem zavěsil.

Tampa tempu "Jezdců" nestačila a v polovině zápasu měla na kontě stále pouhé tři střelecké pokusy oproti pětadvaceti střelám soupeře.

Ve 32. minutě se v dobré pozici ocitl Průcha, Kölziga ale neprostřelil. Rangers svou převahu ovšem přeci jen ve vedoucí gól přetavili. Střelu Vorose německý brankář Lightning jen vyrazil před volného Gomeze, který neměl problém skórovat - 2:1.

Gólman Tampy Bay Lightning - Olie Kolzing - během druhého utkání proti New Yorku Rangers. | Foto: Region, Reuters

Tampa se vyrovnání nedočkala

Tampa se do šancí dostávala sporadicky, ale Steven Stamkos byl ve 35. minutě blízko vyrovnání. Bomba letošní jedničky draftu však skončila jen na břevně Lundqvistovy branky.

Na druhé straně pak Dubinského výborně vychytal Kölzig a diváci se konečně dobře bavili, což dávali hlasitě najevo.

Třetí část hry byla v režii Tampy, která se hnala za vyrovnáním, ale "Bleskům" nepomohly ani dvě přesilové hry a oddechový čas, který si vybral kouč Melrose.

Lightning pokračovali v aktivnější hře a za deset minut poslední třetiny zdvojnásobili počet střel, jenže žádnou vyloženou šanci si stejně nevypracovali.

Když Tampa neuspěla ani ve zkrácené přesilovce po vyloučení Rozsívala a Vincent Lecavalier v samém závěru zblízka nepřekonal Lundqvista, druhé pražské vítězství na začátku nové sezony si zaslouženě připsali New York Rangers.

Výsledek:
New York Rangers - Tampa Bay Lightning 2:1  (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Redden (Näslund, Gomez), 33. Gomez (Voros, Redden) - 19. Hall (Meszároš, Gratton).
Rangers: Lundqvist - Rozsíval, Redden, Girardi, Kalinin, Mara, Staal - Drury, Gomez, Näslund - Žerděv, Dubinsky, Dawes - Callahan, Korpikoski, Průcha - Orr, Betts, Voros. Trenér Tom Renney.
Tampa Bay: Kölzig - Meszároš, Mihálik, Niskala, Carle, Heward, Lundin - St. Louis, Lecavalier, Prospal - Arťjuchin, J. Jokinen, Recchi - Vrbata, Stamkos, Malone - Hall, Gratton, Roberts. Trenér Barry Melrose.

Stockholm:
Pittsburgh - Ottawa 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 60. Goligoski - 34. a 53. Heatley (na druhou Kuba), 56. Vermette (Kuba).