Švédové ve strhujícím závěru ukořistili výhru s Kanadou

Ondřej Roubínek
29. 12. 2007 22:37
Švédsko nakročilo do semifinále MS juniorů
Kanadský hokejista Brad Marchand oslavuje gól v síti Švédska na MS juniorů 2008. | Foto: Reuters

Pardubice - Gólem pouhých sedm vteřin před koncem zápasu rozhodli hokejisté Švédska o svém triumfu nad Kanadou.

Výhra 4:3 jim může v konečné tabulce skupiny A zajistit první místo a tím i přímý postup do semifinále světového šampionátu hráčů do dvaceti let.

Přitom dlouho vše nasvědčovalo tomu, že utkání bude mít očekávaný průběh. Největší favorit celého šampionátu, tým Kanady, se ujal na konci první třetiny vedení díky brance Brada Marchanda, na začátku třetí části pak náskok zvýraznil Shawn Matthias.

Češi drama nepřipustili, zdolali Slováky a slaví postup - čtěte ZDE

Jenže Švédové předvedli neuvěřitelný závěr. Během čtyř minut otočili skóre zápasu a zámořští hráči byli z jejich nasazení chvílemi zoufalí.

Hokejisté Javorových listů ale také předvedli, že se jen tak nevzdávají - díky dvojnásobné početní převaze vyrovnal na 3:3 necelé čtyři minuty před koncem Claude Giroux.

Ani to však ještě ve strhujícím finiši nebylo vše. Jen sedm vteřin před závěrečnou sirénou zakončil kombinaci do prázdné branky Tobias Forsberg a probudil tak švédskou euforii.

Pokud Švédové v pondělí zvítězí nad Českou republikou, budou se moci radovat z přímého postupu do semifinále. Na ten mohou v případě výhry myslet i Češi, ale proti nim mluví nepříznivé skóre 0:3 ze zápasu s Kanadou.

V zápasech skupiny B v Liberci si Finsko hladce poradilo s Kazachstánem a vyhrálo 5:0, hokejisté USA zdolali Rusko 3:2.