17. 12. 2011 13:36
Rusko - Švédsko 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Švédové zatím na Channel One Cupu dominují.
Švédové zatím na Channel One Cupu dominují. | Foto: Reuters

Moskva - Suveréni letošní Euro Hockey Tour Rusové prohráli doma v Moskvě se Švédskem. V duelu Channel One Cupu je třemi góly srazil obránce Staffan Kronwall. Tre Kronors zvítězili 4:2.

Sborná soutěž celkově stále vede, Švédové už nicméně ztrácejí jen dva body.

Seveřané proti Rusům zopakovali výborný výkon, který předvedli už ve čtvrtek v Chomutově proti České republice.

Hadamczik: Na jeden gól nemůžete vyhrát. Přehráli nás
Gól v páté vteřině nestačil. Češi prohráli se Švédskem

Ve 12. minutě využil přesilovku Kronwall. Jeho tečovaná střela překvapila brankáře Barulina. Ve druhé třetině stejný hráč zvýšil střelou do horního rohu.

Rusové ale utkání zdramatizovali. Nejprve snížil Širkov a ve 44. minutě smazal dvougólové manko Žerděv. Jenže za minutu přišel rozhodující moment. Söderberg našel Axelssona a ten zakončoval do odkryté branky.

V závěru pak dovršil hrdina zápasu Kronwall hattrick.

Channel One Cup, turnaj série Euro Hockey Tour v Moskvě:

Branky a nahrávky: 31. Širokov (A. Radulov), 44. Žerděv (A. Radulov) - 11. S. Kronwall (Andersson, Persson), 26. S. Kronwall (Rosén), 45. Axelsson (Söderberg, M. Karlsson), 50. S. Kronwall (Johansson). Rozhodčí: Minář, Šindler (oba ČR) - Šeljanin, Sivov (oba Rus.). Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 14.000.

Rusko: Barulin - I. Nikulin, Kornějev, Grebeškov, Denisov, Višnevskij, Kalinin, Bělov, J. Birjukov - Radulov, Zubov, Širokov - Pěrežogin, Těreščenko, Žerděv - Lisin, Šipačov, Tichonov - Makarov, Bodrov, Kokarev. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Švédsko: Fasth - Bertilsson, S. Kronwall, Frögren, Ekholm, Viklund, M. Karlsson - Andersson, Persson, Bergfors - Danielsson, Söderberg, Axelsson -Zacriksson, Rosén, Johansson - Ritola, Falk, Lundh - Sjögren, Lauritzen. Trenér: Pär Marts.