Straka pobláznil Plzeň. Mlácení od Sparty mu nevadilo

rou
15. 9. 2008 11:20
Navrátilec z NHL dvěma góly potopil Spartu
Martin Straka nastartoval hokejovou Plzeň skvěle. Západočeši třikrát vyhráli a s plným počtem bodů vedou tabulku. | Foto: Lasselsberger Plzeň

Plzeň - Tři zápasy, tři výhry. Už jen jediný klub hokejové O2 extraligy se může po neděli chlubit stoprocentní bilancí. Plzeň v nádherném zápase plném gólů porazila i pražskou Spartu a usadila se v čele tabulky.

Obrovský podíl na vítězném tažení týmu, který se čtyři roky neprobojoval do play off, má především nový kapitán i sportovní manažer Martin Straka.

Před beznadějně vyprodanou ČEZ arénou, která ještě dlouho po zápase aplaudovala výhře 6:4 nad hvězdami nabitým protivníkem, se navrátilec z NHL dvakrát trefil, na jeden gól přihrál.

Ve třech zápasech nastřádal celkem už pět bodů.

Kapitán Sparty David Výborný děkuje po zápase gólmanovi Tomáši Pöpperlemu.
Kapitán Sparty David Výborný děkuje po zápase gólmanovi Tomáši Pöpperlemu. | Foto: Ondřej Besperát
Čtěte více:
Suverénní Plzeň přehrála i Spartu, Slavia se trápila

Nejlepší střelec extraligy nemusel proti Spartě zdaleka zůstat jen u dvou zásahů. "Na hattrick jsem nemyslel, myslel jsem na vítězství," hlásí plzeňská hvězda na klubových stránkách.

Pražané ale byli hodně těžkým soupeřem. Holešovický klub dokázal v polovině zápasu během půl minuty zlikvidovat dvougólový náskok Západočechů a nadechoval se k velkému náporu.

Straka 2+1

Jenže ani ne minutu poté propálil Tomáše Pöpperleho Peter Fabuš a domácí opět vedli. Pak se ovšem trefili ještě Pácal a Straka a spanilá plzeňská jízda novým ročníkem extraligy může pokračovat.

Kluci tam nechali všechno

"Strašně důležité bylo, když jsme během půl minuty po vyrovnání dali taky gól, a pak už jsme to nepustili," podotkl Martin Straka. "Pocit mám hezký," radovala se posila z New Yorku Rangers.

"Vítězství je, obzvlášť s takovým těžkým mužstvem, důležité. Jsme spokojení, maličko utahaní a maličko pomlácení, ale to se někdy stane. Kluci tam nechali všechno, a toho si vážím nejvíc," pochvaloval si přístup svých spoluhráčů Straka.

Sportovní šéf klubu nastartoval Plzeň do sezony skvěle a Západočeši se mohou stát černým koněm soutěže. Ale olympijský vítěz z Nagana přehnané nadšení krotí.

"Chtěli bychom zůstat pevně nohama na zemi a nedělat z této výhry to, že jsme vítězové ligy. Ale zase když nám nějaké utkání nevyjde, tak se nechytat za hlavu a bojovat dál," doufá Straka.

Na žádné oslavy vydařeného vstupu do nového ročníku prý také není čas. "Musíme si hlavně odpočinout. A ještě jsme nic nedokázali," má jasno Martin Straka, jehož nabuzený tým se v úterý ve čtvrtém kole představí na ledě loňského vicemistra z Karlových Varů.