Staňa má problémy se srdcem, za Spartu už letos nenastoupí

ČTK Sport ČTK, Sport
16. 1. 2015 19:12
Hokejisté Sparty se musejí ve zbytku extraligové sezony obejít bez brankáře Rastislava Stani.
Rastislav Staňa.
Rastislav Staňa. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté Sparty se musejí ve zbytku extraligové sezony obejít bez brankáře Rastislava Stani. Pětatřicetiletý slovenský gólman, jenž do pražského týmu přišel loni v květnu jakožto týmová jednička, má potíže se srdcem, jež mu neumožňují zasáhnout do zápasů.

Staňa nastoupil naposledy 5. prosince v domácím utkání Sparty proti Plzni (3:4). Přestože ve svých vystoupeních někdy možná neoslňoval tak, jak se od něho očekávalo, sám si od první chvíle pochvaloval atmosféru ve Spartě. Nyní je však prioritou zdravotní stav, čekají jej ještě další vyšetření.

"Měl jsem po nemoci oslabenou činnost srdce, která mi momentálně nedovoluje vyvíjet sportovní aktivitu na maximální úrovni," vysvětlil na klubovém webu Staňa.

"Věřím, že zase vše bude v pořádku, ale tuto sezonu už si bohužel nezachytám. Velmi mě to mrzí, protože na Spartě jsem se cítil výborně a toužil udělat s tímto týmem úspěch," litoval mistr světa z roku 2002, v jehož sbírce je i bronz z MS o rok později.

Nyní se Staňa místo bojů o extraligové body přesune na nějaký čas s rodinou do Košic, odkud pochází. "Od Sparty cítím velkou podporu, což mi samozřejmě pomáhá. Naše spolupráce trvá dále," ujistil Staňa, jenž v sezoně nastoupil k 13 utkáním, při úspěšnosti zákroků 90,32 procenta inkasoval v průměru 2,57 branky na utkání a jednou vychytal čisté konto.

"Bohužel je to smutná zpráva, ale zdraví je u každého z nás na prvním místě. Přejeme Rasťovi za celou Spartu, aby se brzy uzdravil. Od našeho klubu má plnou podporu," uvedl Patrik Martinec, sportovní manažer klubu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy