3. 2. 2008 20:00
Třinec si poradil s Vítkovicemi 4:1
Sparťanská radost z vítězství
Sparťanská radost z vítězství | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Mistrovská Sparta si ve 48. kole hokejové extraligy poradila s Českými Budějovicemi. Pražský tým na ledě lídra tabulky zvítězil 4:0.

První dějství příliš kvalitní hokejové podívané nenabídlo, diváci se přesto nenudili. O tvrdé střety nebyla nouze, na obou stranách byla k vidění řada přesilových her, jen skóre se neměnilo.

Úvodní branka utkání padla až v 28. minutě, kdy Sparta využila jednu ze svých přesilových her. Jerofejevs nahodil  na branku Budějovic a těsně před Turkem velice šikovně tečoval kotouč mimo dosah českobudějovického gólmana Tibor Melichárek.

Všechna utkání jsme sledovali ON-LINE přímo na stadionu
Šlégr: Chci se dělit o radost z hokeje, fanoušky miluji

Další branka padla ve 43. minutě, povedený pas Melichárka si našel najetý Miroslav Hlinka a na jeho pohotovou akci Turek reagovat . Pražané vedli o dvě branky a za necelou minutu už byl rozdíl třígólový. Bleskurychlou akci Netíka zakončil Jakub Langhammer , který zasunul puk za domácího gólmana.

Skóre duelu uzavřel v 59. minutě Petr Ton, který si hezky najel mezi kruhy a tvrdou střelou nedal Turkovi šanci. Sparta zaslouženě zvítězila 4:0.

Slavia si poradila se Zlínem

V dalším utkání přivítala Slavia ve své aréně předposlední Zlín. Ač byl mezi oběma kluby velký bodový rozdíl, na ledě to poznat nebylo. Tvrdé, bojovné utkání se rozhodlo až ve třetí třetině.

V 50. minutě našel slávista Klepiš povedeným křižným pasem před bránou volného Jana Nováka, který prostřelil výborného Murína v bráně hostů. Konečný výsledek stanovil v 60. minutě do prázdné brány Jaroslav Bednář.

Slávistické
Slávistické | Foto: Ondřej Besperát

I v utkání Třince s Vítkovicemi byla první třetina bezgólová. Skóre otevřel až ve 34. minutě vítkovický Hubáček, který si vybruslil zpoza branky a prudkou střelou švihem nad ledem překonal Vojtka.

Ocelářům se povedlo vyrovnat ve 44. minutě, kdy Peterek zpoza brány nahrál na brankoviště Rostislavu Martynkovi a ten bekendem přehodil bezmocného Pruska.

Třinec o osudu zápasu rozhodl během tří minut. Nejprve se ve 49. trefil z mezikruží Robert Tomík, aby ho o dvě minuty později napodobil David Moravec, který využil chybu ostravského gólmana. V minutě následující padla i poslední branka. Na svědomí ji měl Peter Barinka.

Pardubice konečně zabraly a na domácím ledě po dobrém výkonu porazily o play off stále hrající Plzeň 3:1. Litvínov potvrdil svoji výbornou formu z posledních zápasů a v prodloužení porazil Liberec 3:2.

Č. Budějovice - Sparta Praha 0:4