Sparta podlehla Zlínu, přesto jde do čela extraligy

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 11. 2011 20:50
HC Sparta Praha - PSG Zlín 1:2 v prodl.

Praha - Hokejisté Zlína porazili v předehrávce 22. kola domácí extraligy Spartu 2:1 v prodloužení, když o prémiovém bodu pro Berany rozhodl v 62. minutě Michal Důras.

Pražanům přes porážku stačil i bod k tomu, aby se dostali do čela tabulky.

Na druhé místo spadnul vinou horšího skóre do té doby vedoucí Liberec. Zlínu patří šestá příčka.

Slavia v krizi. Na Kladně dostala pětigólový příděl
Slávista Kalus hrál jen tři vteřiny. Nebyl v zápisu

Úvod utkání patřil Spartě, která brankáři hostí Horčíčkovi pořádně zatápěla. Dvě velké příležitosti promarnil Ton, jednou Zlínské zachránila tyčka.

Naopak Moravané se do útočení pouštěli dost opatrně, přesto se po jednom z brejků mohli v 17. minutě radovat z vedoucí branky. Stínění Čajánka Pöpperlemu využil k překonání sparťanského brankáře Galvas.

Další minuty zápasu se nesly ve znamení domácí snahy o vyrovnání, jenže Horčička byl k nepřekonání.

Jeho kouzlo odčaroval až v 54. minutě Ton, který využil vyhraného buly Pacovského. Nakonec se však z vítězství přece jen radoval Zlín, i když ´pouze´ z dvoubodového. Zasloužil se o to v prodloužení blafák Důrase.

22. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - PSG Zlín 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky:
54. Ton (Pacovský) - 17. Galvas (Důras, O. Veselý), 62. Důras. Rozhodčí: Blecha, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 7216.

Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Kočí, Kučný, Philipp, Kasík - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Přibyl, Žálčík, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Tesařík, Řezníček, Zámorský, Lučka - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.