Sparta po prohře s IFK porazila Jokerit a má šest bodů

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
14. 8. 2010 23:00
3. kolo European Trophy: Jokerit - Sparta 0:2

Praha - Po prohře s IFK Helsinky si hokejisté Sparty Praha dokázali ve 3. kole European Trophy napravit reputaci s městským rivalem Jokeritem a po gólech Výborného a Kůrky vyhráli 2:0.

Svěřenci trenérů Volka a Holaně tak mají po trojici zápasů na severu Evropy ve své divizi šest bodů.

Branku Pražanů tentokrát hájil mladý gólman Novotný a hned při své premiéře v soutěži se blýsknul vychytaným čistým kontem.

Hokejisté Sparty vstoupili do European Trophy výhrou

Sparta se musela hned zkraje utkání bránit v oslabení, ovšem v polovině první třetiny to byla ona, kdo šel zásluhou Výborného do vedení. Jokerit se snažil vyrovnat, Novotný byl však spolehlivý. A tak když sparťané ve 39. minutě využili přesilovou hru, vedli už 2:0.

V poslední dvacetiminutovce český zástupce vedení kontroloval. Drama přišlo až v závěru, v němž domácí díky vyloučení brankáře Novotného hráli power play šest na čtyři. Přesto se skóre neměnilo a Pražané se mohli radovat ze druhého vítězství.

Spartu nyní čeká série domácích utkání, kterou zahájí středeční duel se švédským Färjestadem.