Sparta dokonala obrat a je v semifinále

SportPlus, ČTK
23. 3. 2006 19:57
Praha  - Hokejisté pražské Sparty porazili v šestém  čtvrtfinálovém utkání play off extraligy Zlín 3:0 a díky čtvrtému vítězství za sebou si zajistili postup do semifinále, ve kterém se utkají od čtvrtka  se Znojmem.

Velkou zásluhu na výhře Sparty, kterou sledovala rekordní  návštěva sezony - 13.175 diváků - měl brankář Petr Bříza, jenž podruhé za  sebou udržel čisté konto. Na všech gólech domácích se podílel obránce Marek  Černošek.

Po opatrném úvodu se do první šance dostal zlínský Král, ve třetí minutě  ale trefil pouze tyč. Na druhé straně zahrozil při přesilovce Kratěna, po  Hlinkově přihrávce ale nemířil přesně.

Domácí čekali na svou příležitost a  vyplatilo se jim to. Ve 32. minutě nahodil od červené čáry puk na Murína  Černošek, touš se před slovenským gólmanem odrazil od ledu a nečekaně  skončil za jeho zády.

Zlín se snažil odpovědět zvýšeným důrazem, tlačil se před Břízu, ale místo  vyrovnání podruhé inkasoval. A opět u toho byl Černošek. Jeho střelu od  modré Murín jen vyrazil ke Štrbovi, pro kterého nebyl problém dopravit puk  do odkryté svatyně.

Třetí branku, která by zřejmě definitivně značila postup Sparty mezi  nejlepší čtveřici, mohl přidat ve 39. minutě Kratěna. Murín však byl proti.  Ještě lepší výchozí pozici měli sparťané na začátku třetího dějství, kdy  hráli 51 vteřin v pěti proti třem. Největší Hlinkovu šanci však strážce  zlínské svatyně zlikvidoval.

Více než tři minuty před koncem normální hrací doby se Zlín rozhodl  riskovat bez brankáře. Místo snížení ale dostali třetí gól od Jaroslava  Hlinky.

Sparta Praha - Hamé Zlín 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
32. Černošek, 34. Štrba (Černošek), 59. J. Hlinka  (Černošek). Rozhodčí: Turčan, Bolina - Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:8. Bez  využití. Diváci: 13.175. Konečný stav série: 4:2.

Sparta Praha: Bříza - Ptáček, Jan Hanzlík, Vykoukal, Černošek, Pilař,  Tabaček, Stehlík - O. Kratěna, J. Hlinka, Chabada - Ton, Marek, Štrba -   Sivek, J. Straka, Netík - Špaňhel, Kašpařík, Langhammer.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Zubíček, Vosátko, Nosek, Galvas -  Melenovský, Leška, Gardoň - Okál, Král, Záhorovský - Kristek (38. Mokrejš),  Benda, Trávníček - Barinka, M. Čech, Rachůnek. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.