Slováci se sbírají ze dna. S problémy porazili Norsko

14. 5. 2014 21:51
Slovenští hokejisté porazili ve svém čtvrtém zápase na MS Norsko 5:2.
Slováci se konečně dočkali vítězství a zůstávají tak ve hře o postup do play off | Foto: Reuters

Minsk - Slovenští hokejisté se ve svém čtvrtém utkání na mistrovství světa v Minsku dočkali prvního vítězství, když porazili Norsko 5:2, a posílili tak své uvadající šance na postup do čtvrtfinále.

Dvěma góly se na výhře podílel nejlepší střelec Slováků na turnaji Ladislav Nagy.

Za stavu 2:2 se v první třetině blýskl fantastickým zákrokem Ján Laco, který čepelí hole vyrazil dorážku Trygga směřující do prázdné branky. Podívejte se na něj ZDE.

Utkání začalo divikou přestřelkou, kterou odstartovali Slováci. Tatar přesně tečoval nahození Miklíka od mantinelu a bylo to 1:0. Jenže Norové brzy na to vyrovnali. Bonsaksen i s přispěním drobné teče Valacha totiž propálil Laca.

Norové vždy rychle vyrovnali

Slováci ale v první třetině znovu vedli. Mikúš nabral puk ve středním pásmu projel útočnou třetinou a švihem zakončil za Haugena, který se mezitím položil na led.. Jenže ani tentokrát nesmutnili Norové dlouho.

Stačily dvě minuty a Ask po přihrávce Ken-Andre Olimba vyrovnal na 2:2. A mohlo být pro Slováky ještě hůř. Laco ovšem v oslabení předvedl proti Tryggově dorážce senzační zákrok holí. (viz video výše)

Po přestávce to byli hlavně Slováci, kdo se hnal do útoku, ale Haugen držel nerozhodný stav. Na druhé straně zase neuspěli Skröder a Röymark.

Důležitou trefu ovšem přidali slovenští hráči těsně před druhou pauzou. Nagy objel bránu, zaparkoval na pravém kruhu a odtud překvapivě poslal puk do horního rohu brány.

Rozhodly slepené góly ve třetí třetině

Slováci definitivně rozhodli ve třetí třetině, kdy dali dva slepené góly. Nejprve Nagy z rychlého brejku skóroval bekhendem na zadní tyč a ani ne minutu na to Miklík překvapil Haugena u přední tyče rychlím vyjetím zpoza brány.

Norové už na nějaké drama v závěru neměli síly, a tak si Slováci připsali první vítězství na turnaji.

Mistrovství světa v hokeji v Minsku:

Skupina A:

Slovensko - Norsko 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Tatar (Miklík, Švarný), 10. Mikúš (Miklík, Ďaloga), 40. Nagy (Marinčin), 48. Nagy (Ďaloga, Laco), 49. Miklík (Tatar) - 6. Bonsaksen (Stene), 12. Ask (K. Olimb, M. Olimb). Rozhodčí: Brueggeman (Něm.), Gofman (Rus.) - Carlson (Kan.), Fluri (Švýc.). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5881.

Slovensko: Laco - Ďaloga, Sloboda, Švarný, Valach, Marinčin, Brejčák - Hrivík, Šatan, Nagy - Miklík, Mikúš, Tatar - Pánik, Marcinko, Haščák - Šťastný, Viedenský, Réway - Skokan. Trenér: Vladimír Vůjtek st.

Norsko: Haugen - Holös, Ödegaard, Trygg, Bonsaksen, Sörvik, Espeland - Röymark, Hansen, Forsberg - K. Olimb, Bastiansen, M. Olimb - Olden, Ask, Skröder - Martinsen, Stene, Roest. Trenér: Roy Johansen.

1. Švédsko 3 2 1 0 0 9:4 8
2. Kanada 3 2 0 1 0 10:7 7
3. ČR 4 1 1 1 1 11:10 6
4. Norsko 4 2 0 0 2 10:10 6
5. Francie 3 1 1 0 1 9:7 5
6. Slovensko 4 1 0 1 2 11:14 4