MS - základní skupina A • Čtvrtý zápas • 19:45

5:2
Norsko
2. Tatar (Mikuš, Švarný), 10. Mikúš (Miklík, Ďaloga), 40. Nagy (Marinčin), 48. Nagy (Ďaloga, Laco), 49. Miklík (Tatar)
6. Bonsaksen (Stene), 12. Ask (K. Olimb, M. Olimb)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z hokejového utkání mistrovství světa ve skupině A mezi Slovenskem a Norskem. Zápas začne v 19:45.

Slováci jsou v pořádném průšvihu.V tabulce skupiny a jsou poslední s jediným "českým" bodem a pokud nevyhrají ani dnes, budou odsouzeni k boji o záchranu. A nebude to rozhodně nic jednoduchého. Norové Vyhráli dva zápasy, pak padli v severském derby se Švédskem, ale jen 1:2 a tým Tre Kronor řádně potrápili.

Naposledy naši východní sousedé prohráli i s výrazně papírově slabší Francií 3:5. V rozhovoru pro Aktuálně.cz se do svěřenců trenéra Vůjtka i Jozef Golonka. Ten si můžete přečíst ZDE.

Francie - Slovensko: Baptiste Amar slaví gól
Francie - Slovensko: Baptiste Amar slaví gól | Foto: Reuters

Sestava Slovenska: Laco (Janus) – Ďaloga, Sloboda, Švarný, Valach, Marinčin, Brejčák, Čerešňák – Hrivík, Šatan (C), Nagy – Miklík, Mikuš, Tatar – Pánik, Marcinko, Haščák – Skokan, Videnský, Šťastný – Réway.

Sestava Norska: Haugen (Söberg) – Holös, Ödegaard, Trygg, Bonsaksen, Sörvik, Espeland – Hansen, Röymark, Forsberg – Bastiansen (C), K. Olimb, M. Olimb – Olden, Skröder, Ask – Stene, Lovlie, Martinsen – Roest, Dahlström.

Utkání budou řídit Rus Gofman a Němec Brueggeman. Na čarách jim budou pomáhat Carlson z Kanady a Fluri ze Švýcarska.

Hráči jdou na led, utkání za chvíli začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Olimb byl na levém kruhu sám a hned prověřil Laca.

2.

Slováci vedou 1:0. Jenže na druhé straně Tomáš Tatar skvěle tečoval nahození Miklíka a otevírá skóre.

3.

Nagy nechtěl zůstat pozadu a protáhl Haugena povedenou ranou.

4.

Tatar se hnal opět za dalším gólem, ale sám se ukličkoval. Ukousl si příliš velký krajíc.

5.

Pánik trefil prvního hráče kousek za modrou a může být rád, že z toho nebyl rychlý norský kontr.

6.

Norové srovnávají na 1:1. Alexander Bondsaksen poslal nevinné nahození na Laca a Valach nechtěně tečoval puk za záda slovenského gólmana.

7.

Tak úvodní navštívenky už si oba týmy vyměnily a zápas snad dostane ještě větší grády.

8.

Pánik střílel brzy po vhazování, Haugen byl pozorný.

8.

Hra se sympaticky přelévá, nyní musel přerušit hru zase Laco.

8.

Ken-Andre Olimb bušil do betonů Laca, ale kotouč za brankovou čáru díky skvělému slovenskému gólmanovi neprotlačil.

10.

Slovensko vede 2:1. Mikúš dostal puk ve středním pásmem, projel se útočnou třetinou a a překonal už ležícího Haugena, kterého před brankou trápil Miklík.

Slovensko - Francie: Ladislav Nagy
Slovensko - Francie: Ladislav Nagy | Foto: Reuters
11.

Další šanci vychytal Šatanovi Haugen.

13.

Norové budou hrát přesilovku. Na trestnou jde Marinčin.

14.

Norové se dobře drží v pásmu a kombinují. Ask netrefil přesně.

15.

V závěru přesilovky ještě pálil Ask, ale Laco betonem vyrazil a Marinčin je zpátky na ledě.

15.

Šatan fauloval Olimba a dostává dvě minuty. Další početní výhoda pro Nory.

16.

Ou! Laco předvedl jeden z nejlepších zákroků celého mistrovství. Tryggovi se odrazil puk na hokejku, sice do bekhendu, ale měl před sebou skoro prázdnou bránu. Slovenský gólman zkusil tygří skok a hokejkou puk vyrazil z brány.

17.

Před brankou nebezpečně operoval Olimb, ale slovenští beci si poradili a vyhodili.

17.

I druhou početní výhodu Norů Slováci ubránili a mohou se pokusit o další vedoucí trefu.

18.

Také Slováci si vyzkouší přesilovku. Vysokou holí se ohnal Martinsen.

19.

Norové snadno vyhazují. Slováci musí začít odznovu.

20.

Švarného ránu zblokoval jeden z Norů.

Konec první třetiny.

Pro nestranné fanoušky úžasná přestřelka, pro Slováky další díl hororového seriálu. Norové jsou efektivní a nebýt zázračného zákroku Laca, bylo by pro Slovensko ještě hůř.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Norové hrají v pěti.

21.

Haugen teď zase podržel Norsko. Nagy střílel tvrdě příklepem z vrcholku kruhu, norský brankář zasáhl maskou a sudí pak přerušil hru.

22.

Norové pokazili rozehrávku a je to zakázané uvolnění.

22.

Trygg nechal očuchat Haščákovi rukavice a dostává za to dvě minuty. Přesilovka pro Slováky.

22.

Slobodovu ránu schoval Haugen do lapačky.

23.

Slovákům se nedaří znovu zavézt puk do třetiny.

23.

A když už se to povedlo, tak Šatan mezi kruhy minul.

24.

V závěru početní výhody mířil vedle Valach. Norové už hrají v plném počtu.

25.

Haščákova rána byla sražena do ochranné sítě. Norové v druhé třetině ještě nevystřelili.

26.

Viedneský to zkusil z úhlu, ale Haugen neměl problémy. NAopak Norové se mohou vydat do protiútoku.

27.

Röymark poprvé v prostředním dějství trochu postrašil gólmana, slovenský gólman musel zasáhnout ramenem.

27.

Tatar to přehnal s napadáním a půjde pykat na dvě minuty. Početní výhoda Norska.

28.

Miklík může vyvést puk a uspořit nějakou tu vteřinu.

28.

Slováci drží vlastní modrou a dál Nory nepouští.

29.

Za Lacem zazvonila boční tyč po teči Aska. Trygg mu od modré dobře nahazoval.

29.

Norsko ovšem má po přesilovce. Slováci se ubránili.

30.

Hrivík se obtočil kolem branky a chtěl překvapit Haugena, ale ten se nedal.

31.

Bastiansen si pomohl nedovoleným zákrokem. Norský kapitán dostává dvě minuty.

32.

Mikúš zajímavě tečoval před brankou nahození od modré, ale poté fauloval a je po slovenské přesilovce.

33.

Norové kontrolují puk a čekají až budou v pěti.

33.

Jsou kompletní a budou hrát 40 vteřin v početní výhodě.

34.

Trygg byl mezi kruhy ve velké šanci, ale zřejmě i díky teči někoho z obránců těsně minul.

34.

Slováci jsou kompletní, ale Laca opět zachránila konstrukce!

Na senzační zákrok Jána Laca z první třetiny se podívejte zde.

VIDEO Famózní zákrok Jána Laca proti Norsku

Brankář slovenské reprezentace Ján Laco a Per-Age Skröder z Norska.
Podívejte se na skvělý zákrok Jána Laca holí proti norskému Matsi Tryggovi | Video: youtube.com
35.

Miklík poslal chytré nahození do chumlu hráčů před Haugene. Ten vůbec nevěděl, která bije a mohl být rád, že puk proskotačil mimo.

36.

Na druhé straně vyrážel puk slovenský brankář do rohu. Hraje se opět svižný hokej.

37.

Norové hráli v šesti a Slováci si zahrají v pěti proti čtyřem.

37.

Miklíkovi se rozlomila hůl při střele od modré a Slováci přišli o pásmo.

38.

Právě Miklík zůstal po jednom ze soubojů ležet v útočném pásmu. Zřejmě ale bude v pořádku.

39.

Röymark se dostal do sóla. Švarný mu ale v poslední chvíli klepl do hokejky.

39.

Tyč zaduněla i za Haugene, ale to se už hraje v pěti proti pěti.

40.

Slováci pokračují v tlaku, ale Norové se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

40.

Slovensko vede 3:2. Ladislav Nagy si vyměnil puk z Marinčinem a z pravého kruhu poslal puk přímo do šibenice.

Konec druhé třetiny.

Slováci byli většinu třetiny lepší, ale Norové dokázali párkrát nebezpečně zahrozit. O jediný gól se ovšem postaral Nagy, a tak svěřenci trenéra Vůjtka vedou.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Röymark měl našlápnuto do sóla, ale nedostal se přes Ďalogu.

42.

Miklík z dobré pozice pálil vedle.

43.

Viedenský se obtočil kolem branky a nahazoval puk na přední tyč. Haugen se dobře namáčkl ke konstrukci.

44.

Mikúšovo nahození hradbou norských těl na branku neprošlo a puk mají opět hráči v červeném.

45.

Nagy prověřil tvrdou ranou beton norského gólmana, ale hra pokračuje dál.

46.

Slováci by rádi pojišťovací gól. Tatarův bekhendový pokus zpacifikoval Haugen švihnutím lapačkou.

47.

Norský gólman je teď opravdu ve větší permanenci než jeho protějšek. Haugen se po ráně Skokana roztáhl v brankovišti a kotouč vyrazil.

48.

Slovensko vede 4:2. Ladislav Nagy projel téměř celým kluzištěm a bekhendem překonává Haugena. Laco si navíc připisuje asistenci.

49.

Slovensko vede 5:2. Michal Miklík teď nachytal norského brankáře na švestkách. Vyjel z poza branky a procedil kotouč u přední tyče do brány.

50.

Slovensko dvěma rychlými góly možná zlomilo zápas. Norové to teď budou mít těžké. Na tři góly už nemají moc času.

51.

Olimb kličkoval v útočném pásmu sice hezky, ale byl tam sám, všichni spoluhráči mu odešli střídat.

52.

Tatar se dostal k nebezpečné bekhendové dorážce, ale Haugen napravil předchozí zaváhání.

53.

Laco se musí na druhé straně kluziště nudit, jeho prací ve třetí třetině je sbírání puků za brankou.

54.

Slováci se drží v útočném pásmu, ale začínají to přehánět s počtem přihrávek.

55.

Olden stínil Lacovi před brankou a ten tak vůbec neviděl kotouč letící od modré. Naštěstí pro něj se odrazil puk mimo.

56.

Norský útok zastavil ofsajd. Vypadá to, že Slováci si dojdou pro první vítězství na turnaji.

57.

Norsko ale zkouší v poslední záchvěvu sil ohrozit Laca. Ten je pozorný.

58.

Bastiansen pálil nad. Jako by Slováci trochu polevili, když si uvědomili, jak blízko jsou tři body.

59.

Viendeský přišel o puk na útočné modré. Norové už ale nemají síly jet dopředu.

60.

Zápas už se jen dohrává.

Konec zápasu.

Slováci mají poprvé v turnaji všechny tři body a už zase stoupají tabulkou nahoru.

To je pro dnešek vše, díky za pozornost.