Slavistický finiš zmrazil Pardubice a pojistil vedení

rou
9. 12. 2007 19:50
Hokejová extraliga nabídla dva zajímavé zápasy
Hráči Slavie Praha porazili HC Slovan Ústecké lvy 6:0.
Hráči Slavie Praha porazili HC Slovan Ústecké lvy 6:0. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Pardubic v předehrávce 46. kola O2 extraligy nestačili na Slavii a ze dvou zápasů proti prvním dvěma celkům v tabulce získali jen dva body. Pražané naopak výhrou 4:1 v posledním zápase před reprezentační přestávkou navýšili svůj náskok v čele soutěže na čtyři body před Českými Budějovicemi, které uspěly v Liberci v prodloužení.

Do branky Slavie se vrátil uzdravený Adam Svoboda a na vítězství na pardubickém ledě měl velký podíl. Poprvé zachránil hostující celek už ve druhé minutě, kdy zlikvidoval střelu osamoceného Petera Puchera z mezikruží.

Duda opouští Slavii. Švýcarsko se neodmítá, říká - čtěte ZDE

A o chvíli později už se slavistický brankář mohl radovat z branky, kterou vstřelili jeho spoluhráči. Obrovské zaváhání domácí obrany využil Igor Rataj, který za Lašákova záda dorazil střelu Michala Supa.

Rataj se Supem byli vůbec aktivní a Pardubice mohly děkovat Lašákovi, který jejich gólové šance vychytal.

Domácí, hnaní zaplněnými tribunami, se snažili o vyrovnání, ale Slavia si jejich útočné snažení dobře hlídala a když bylo nejhůř, skvěle zasáhl Svoboda. Jako v polovině zápasu, kdy se před ním objevil Tvrdík - slavistického gólmana ale neprostřelil.

29. kolo:
Pardubice slavily po penaltách, Tygři otočili na Spartě

Východočeši se přeci jen vyrovnání dočkali. Deset minut před koncem dostali k dispozici téměř minutovou přesilovku pěti proti třem, kterou po 26 vteřinách využil chytře Tomáš Rolinek.

Jenže z gólu se mohli pardubičtí fanoušci radovat jen dvě minuty. Domácí obrana zcela zapomněla na modré čáře najetého Michala Vondrku, který po perfektním Hruškově pasu střelou mezi Lašákovy betony poslal Slavii znovu do vedení.

Definitivně do kolen poslal Moeller v přesilovce šest minut před koncem Jaroslav Bednář, který využil přihrávku Jakuba Klepiše. Stejná dvojice navíc těsně před koncem zvýšila na 4:1 a Slavia si výhrou pojistila vedení v tabulce.

Budějovice v prodloužení otočily zápas v Liberci

V dohrávce 19. kola přivítal třetí Liberec druhé České Budějovice. Jihočeši dokázali před koncem zápasu vyrovnat a v prodloužení strhnout vítězství na svou stranu. Díky bonusovému bodu tak ztrácí na druhém místě na vedoucí Slavii jen čtyři body.

Zápasu dominovali především brankáři. Skvělého Turka v bráně Budějovic tvrdou ránou propálil až ve 35. minutě Zdeněk Blatný. I přes to, že v Liberci nepadalo příliš gólů, sledovala téměř zaplněná Tipsport Arena skvělý hokej.

Na začátku třetí třetiny mohl zvýšit vedení domácích svým druhým gólem Blatný, ale puk se po jeho střele jen otřel o tyčku. Poté se do snahy o vyrovnání pustili Jihočeši.

Deset minut před koncem si Pinc ještě dokázal poradit s obrovskými šancemi Brabence a Hřebejka, ale v 53. minutě už kapituloval i on. Tomáš Kůrka zužitkoval tlak Budějovic přesnou ranou od modré - 1:1.

Rozhodnout tak muselo prodloužení. V tom nejdříve podržel domácí znovu Pinc, který vychytal osamoceného Brabence, o půl minuty později už byl ale útočník Mountfieldu po přihrávce Michala Hudce úspěšný. Jihočeši nakonec z Liberce odváží dva body a nepustili Slavii do výraznějšího bodového trháku.

HC Moeller Pardubice - HC Slavia Praha 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)