Pardubice slavily po penaltách, Tygři otočili na Spartě

7. 12. 2007 20:52
Šesti zápasy 29. kola pokračovala hokejová extraliga
Fanoušci Pardubic mají radost.
Fanoušci Pardubic mají radost. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Liberce si ve 29. kole O2 extraligy díky výhře 3:1 na Spartě pojistili třetí příčku v tabulce právě před jejich pátečním soupeřem.

Domácí přitom většinu zápasu vedli, když už v sedmé minutě naservíroval puk před branku Petr Nedvěd a Lubomír Vaic otevřel skóre. Bílí Tygři ale ve třetí třetině dokázali vývoj utkání otočit.

Duda opouští Slavii. Švýcarsko se neodmítá, říká - čtěte ZDE

Nejdříve po nenápadné akci vyrovnal Klimenta, ten samý hráč sedm minut před koncem vtipnou zadovkou uvolnil Víška, který rychlým švihem poslal hosty do vedení. Gólem do prázdné branky při power play Sparty pak uzavřel skóre Jiří Moravec.

Hráči Pardubic přišli o tříbodové vítězství nad Českými Budějovicemi pět a půl minuty před koncem, kdy vtipnou tečí vyrovnal na 2:2 Tomáš Vak. Východočeši přitom před tím dokázali díky brankám Pivka a Havíře otočit z 0:1 na 2:1.

Alespoň bonusový bod pak Moelleru zařídil v samostatných nájezdech Tomáš Blažek, který se po návratu po nemoci se svojí kličkou do forhendu nemýlil.

Znojmo vyloupilo Zlín, Ústí bralo bod ve Vítkovicích

Hokejisté Znojma si připsali cenné vítězství na ledě Zlína. Orli vyhráli 3:2 a přeskočili svého rivala v tabulce.

Hosté udeřili v prostřední části hry, když ve 25. minutě poslal Znojmo do vedení přesilovkovým gólem Plášek, náskok v polovině zápasu ještě zvýšil Selingr. Zlínští hokejisté sice ještě do konce druhé třetiny snížili, ale v závěrečném dějství znovu inkasovali a na zvrat už neměli.

Trápící se Ústí nad Labem vybojovalo bod za remízu ve Vítkovicích. Domácí v zápase sice dvakrát vedli, ale Lvi dokázali pokaždé vyrovnat, v prodloužení pak bonusový bod pro Vítkovické vystřelil bombou od modré Petr Kuboš.

Prodloužení se hrálo i v Litvínově, kam přijel Třinec. V bojovném utkání padaly branky až ve třetí třetině. Do vedení šli ve 44. minutě po nenápadné střele Semana hosté, sedm minut před koncem ale zlomil skvěle chytajícího Čechmánka v brance Třince litvínovský Daniel Branda.

V prodloužení pak bod navíc díky šťastnému odrazu vydolovali Oceláři - s úmyslem odejít střídat napálil puk na branku Štefanka, ale minul tak dokonale, že odražený puk vrátil za přesouvajícího se Fraňka Róbert Tomík.

Díky vydařené první třetině si připsali klidné vítězství hokejisté Plzně. Západočeši porazili Kladno hladce 5:1, když ve 12. minutě vedli už 3:0.

Kladno sice vzápětí snížilo, ale to bylo ze strany Středočechů všechno. Na poslední Ústí nad Labem tak mají Kladenští jen dvoubodový náskok.

RI Okna Zlín - HC Znojemští Orli 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)