Slavia útočí na šestku. Otočila zápas s lídrem z Třince

Předehrávka 50. kola: Slavia - Třinec 2:1
Miroslav Kopřiva zasahuje před Nicolasem St. Pierrem
Miroslav Kopřiva zasahuje před Nicolasem St. Pierrem | Foto: hc-slavia.cz

Praha - Hokejisté pražské Slavie zabodovali v boji o čtvrtfinále play-off extraligy, do něhož postoupí šest nejlepších týmů základní části.

Pražané v domácím prostředí porazili lídra soutěže, Oceláře Třinec 2:1, když v průběhu druhé poloviny zápasu otočili nepříznivé skóre.

Třinec poslal do vedení Růžička ve 28. minutě. Na jeho gól nejprve odpověděl Doležal a ve 3. třetině rozhodl o třech bodech pro Slavii Krenželok.

Straka se stal většinovým vlastníkem hokeje v Plzni
Proč je Litvínov na prahu playoff? Prý má jiné srdce
Jágr bude od léta šéfovat Kladnu, hrát ale bude za Omsk

V úvodní třetině se hrál svižný hokej a diváci se rozhodně nenudili. Góly však zatím nepadaly, především díky spolehlivým brankářům, třineckému Hamerlikovi a slávistickému Kopřivovi.

Třinci pomohla do vedení přesilová hra. Bonk našel Varaďu a ten vyzval ke snadnému gólu do prázdné branky Růžičku. Slávisté však o sedm minut později odpověděli stejnou mincí. V početní výhodě vystřelil Doležal a jeho tečovanou ránu si do branky nešťastně srazil Hamerlik.

Rozhodnutí přišlo ve 44. minutě. Nejprve mohli jít do vedení Oceláři, jenže Kopřiva vytáhl proti Polákovi velmi důležitý zákrok. A na druhé straně zahřmělo. Vondrka nabil Krenželokovi a ten krásnou střelou pod horní tyčku rozhodl. Třinec si v závěru vypracoval tlak, ale výborný Kopřiva byl k nepřekonání.

50. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Doležal (Micka, Roth), 44. Krenželok (Vondrka, Sklenář) - 28. M. Růžička (Varaďa, Bonk). Rozhodčí: Minář, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 4354.

Slavia Praha: M. Kopřiva - Roth, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Žižka, Kolařík - Krenželok, Sklenář, Vondrka - T. Svoboda, Jaškin, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - T. Pospíšil, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Richter, Hudec, Lojek, Zíb - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Zagrapan, Peterek, Kohn - D. Květoň, Polanský, Polák - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.