11. Liberec 33/44
12. Č. Budějovice 31/41
13. Znojmo 32/40
14. M. Boleslav 33/34

Praha - Hokejisté pražské Slavie se nadále utápí ve výsledkové krizi, když tentokrát prohráli v nedělním utkání dvaatřicátého kola O2 extraligy na hřišti Karlových Varů 3:5.

Pro obhájce trofeje je to již osmá ligová prohra z posledních deseti zápasů za sebou, přičemž se aktuálně propadl až na osmou pozici.

V posledním duelu proti Vítkovicím ztratila Slavia vedení v poslední třetině, tentokrát ji však závěrečné dějství málem zachránilo.  Západočeši si totiž v domácím prostředí brzy uvědomili současné trápení Pražanů a do vedení šli už po osmi minutách hry.

Po špatném střídání hostujícího celku se dostal před brankáře Svobodu úplně volný David Zucker a přesnou střelou otevřel účet zápasu. Zvýšit náskok do první přestávky pak mohl ještě Skuhravý, ale střelou mezi nohy slavistického brankáře nezaskočil.

Radost mezi karlovarské fanoušky pak ale v prostředním dějství přinesl Michal Dobroň, jenž převzal pas Košťála a bekhendovou kličkou překonal Svobodu podruhé. A když o necelou minutu později střílel přesně také Lukáš Pech, začala být situace hostů těžko řešitelná.

Potřebnou jiskru naděje však v posledním dějství dokázal zažehnout Petr Jelínek, který přesně zakončil únik po křídle. Slavie bylo najednou plné kluziště a gólman Mensator se vzápětí ocitl pod sprškou střel.

Psychicky posílené hosty navíc dostal na dostřel deset minut před koncem důrazný Kadlec a když o chvíli později vyrovnal tvrdou střelou Hruška, ztichl sektor domácích fanoušků úplně.

Vary si okamžitě požádaly o oddechový čas a i možná díky potřebnému uklidnění nakonec strhly konečné vítězství na svou stranu. Šest minut před závěrečnou sirénou objel Skuhravý hostující branku a následně našel úplně volného Košťála, který střelou po zemi rozhodl.

Pojistku pak ještě přidal v závěrečných vteřinách střelou do prázdné brány Václav Skuhravý.

Vítkovice vyhrály až po nájezdech. Do čela se vrací Litvínov

Staronovým extraligovým lídrem se po neděli stali opět hráči Litvínova. Ti uspěli na ledě poslední Mladé Boleslavi, kde zvítězili 4:2.

Rozhodnutí ale přinesla až poslední dvouminutovka zápasu, když šestadevadesát vteřin před koncem vstřelil "tříbodovou" trefu Jakub Černý. Severočeši mají na svém kontě šedesát bodů.

O jeden bod méně mají druhé Vítkovice.

Ty sice taktéž neprohrály, ovšem v domácím souboji s Plzní uspěly až na samostatné nájezdy, čímž získaly jen dva body. Svěřenci Aloise Hadamczika měli utkání dobře rozehrané a ještě čtrnáct minut před koncem vedli o dvě branky.

Hosté, kteří ale nastoupili bez zdravotně indisponovaného kapitána Straky, ovšem dokázali ještě srovnat a vynutit si prodloužení. V něm už však rozhodnutí nepadlo, a tak se dospělo k trestným střílením, kde nakonec převážil misky vah na stranu domácích Jiří Burger.

Třetí příčku nadále drží pražská Sparta. Holešovický celek v utkání se Znojmem nezaváhal a vybojoval kompletní bodový zisk za výhru 3:1.

Neztratily ani Pardubice, jež přestřílely v ostře sledovaném duelu Třinec 6:4. Rozhodující branku si připsal tři minuty před koncem Jaroslav Koma.

Důležitý souboj s Kladnem nakonec zvládli i hokejisté Českých Budějovic. Jihočeši potvrdili v neděli zlepšenou formu a mohli se radovat z vítězství v poměru 4:1.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)
9. Zucker (Prošek), 24. Dobroň (Košťál), 25. Pech (Hanzlík), 54. Košťál (Skuhravý), 60. Skuhravý (Kumstát) - 47. Jelínek (Kadlec), 50. Kadlec (Tomica), 51. Hruška (Kadlec, Bednář)
Počet diváků: 3510
K.Vary: Mensator (Sáblík) - Dobroň, Duben, Čutta, Hanzlík, Mudroch, Němec, Prošek, Řezníček - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Sailer - Dej, Pech, Skladaný - Zucker, J. Bauer, Zaťovič
Slavia: Svoboda (Neruda) - Žiška, Kadlec, Vašíček, Novák, Drtina, Kolařík, Sloboda, Špelda - Beránek, Hruška, Ondráček, Tomica, Jelínek, Červenka, Čermák, Sklenář, Bednář, Doležal, Vondrka, Micka