Ivo Pospíšil, ip
12. 12. 2008 20:42
Vítkovice - Slavia 6:3, Litvínov - K.Vary 5:4
Hokejisté Slavie inkasovali ve třetí třetině pět branek
Hokejisté Slavie inkasovali ve třetí třetině pět branek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

14. M.Boleslav 32/34

Vítkovice - Hokejisté Vítkovic zdolali v pátečním utkání jednatřicátého kola hokejové O2 extraligy na svém ledě Slavii 6:3 a udrželi si i nadále post ligového lídra.

Ostře sledovaný duel přinesl ale rozhodnutí až ve třetí třetině, kdy svěřenci kouče Aloise Hadamczika otočili vývoj zápasu třemi slepenými góly za necelé tři minuty.

Slavia tak po pondělním vítězství v derby ztratila nyní cenné body, ale i třetí příčku v ligové tabulce.

Jak ztratit vyhraný zápas v závěrečné třetině? Hokejisté pražské Slavie by již mohli ze svých zkušeností z letošního ročníku dlouze vyprávět.

Přitom do utkání na ledě Vítkovic nevstoupili špatně a po devíti minutách hry šli do vedení zásluhou důrazného Červenky. Za domácí sice do první přestávky ještě zužitkoval přesilovou hru Svačina, ale Slavia měla i nadále vývoj zápasu ve svých rukou.

Ve druhé třetině pak navíc ujel v oslabení Josef Beránek a dostal hosty zpět do vedení. A když na začátku třetího dějství zvýšil náskok dorážející David Hruška, zdálo se, že odpor Vítkovic je zlomen.

Jenže současný lídr se dostal zpět do hry a největší zásluhu na tom měl Jiří Burger. Ten nejprve v pětačtyřicáté minutě vykřesal jiskřičku naděje, a když za dvě minuty po něm zavěsil za Furchova záda také vyrovnávající Zdeněk Ondřej, dokonal kladenský odchovanec ve službách "Steel" konečný obrat o dvacet vteřin později.

Slavia se z nečekaného obratu sesypala, nepomohl jí ani oddechový čas a psychicky posílené Vítkovice přidaly svým fanouškům další góly do hostující sítě. Na uklidňující rozdíl dvou branek zvyšoval devět minut před koncem Kvapil a konečný stav pak ještě pečetil tečující Lukáš Klimek.

Silnou vůli prokázal Litvínov. Otočil duel s Karlovými Vary

Neuvěřitelný obrat zinscenoval také Litvínov. Severočeši prohrávali po první třetině na domácím ledě s Karlovými Vary už 0:3, ale během osmi minut prostředního dějství dokonale otočili vývoj utkání na 4:3.

Druhý celek extraligové tabulky nakonec zvítězil 5:4 a největší podíl na tom měl útočník František Lukeš, jenž zaznamenal důležitou první a také později i vítěznou trefu.

Sérii čtyř porážek v řadě se podařilo v pátek protrhnout Znojmu. To v "jihomoravském derby" uspělo v domácím zápase proti Zlínu, když si tentokrát vybojovalo všechny tři body za vítězství 4:3.

Vyrovnanou bitvu, ve které musela rozhodnout až trestná střílení svedlo mezi sebou Kladno s Pardubicemi. Středočeši sice v duelu třikrát vedli, ale jejich konečná radost mohla oficiálně propuknout až po penaltovém rozuzlení. Rozhodující nájezd si připsal již potřetí v řadě Radek Bělohlav.

Zbytečné problémy si pak sami připravili hokejisté Sparty. Ti vedli ještě sedm minut před koncem nad Třincem 4:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo v Holešovicích odehrávat drama.

Oceláři se ovšem dvěma rychlými góly stačili vrátit zpět do hry a pětatřicet vteřin před koncem si vynutil vyrovnávající brankou prodloužení Jozef Balej. Rozuzlení ovšem přišlo až v samostatných nájezdech, kde vystřelil dva body pro domácí celek David Výborný.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 6:3 (1:1, 0:1, 5:1)
19. Svačina (Ondřej, Petrovický), 45. Burger (Kvapil), 47. Ondřej (Svačina, Ovčačík), 47. Burger (Kvapil), 51. Kvapil (Krstev), 56. Klimek (Jurečka) - 10. Červenka (Bednář), 37. Beránek (Žižka), 41. Hruška (Drtina)
Počet diváků: 5598
Vítkovice: Pinc - Trnka, Barinka, Jurečka, Kuboš, Ovčačík, Krstev, Stehlík - Svačina, Varaďa, R. Hruška, Roman, Ondřej, Štefanka, Krenželok, Šimíček, Korhoň, Petrovický, Kvapil, Klimek, Burger.
Slavia: Furch - Žižka, Kadlec, Novák, Drtina, Kolařík, Sloboda, Hertl - Beránek, D. Hruška, Holec, Tomica, Jelínek, Červenka, Čermák, Sklenář, Bednář, Doležal, Vondrka, Micka