26. 9. 2008 20:55
Slavia - Plzeň 4:2, Budějovice - Třinec 6:2
Slavisté udrželi první příčku v tabulce.
Slavisté udrželi první příčku v tabulce. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Už na čtyři body odskočili svým soupeřům z Plzně v extraligové tabulce hokejisté Slavie. Pražané ve šlágru kola v O2 Areně přehráli Západočechy ve vzájemném duelu 4:2 a i po osmém kole zůstávají v soutěži neporaženi.

Hráči Zlína v pátek otočili zápas s Kladnem a udrželi si stoprocentní bilanci na vlastním ledě. Vítkovice zase doma prodloužily dvanáctiletou neporazitelnost proti Litvínovu.

Vítkovičtí tentokrát nad Severočechy zvítězily 6:1. Zlín obrátil zápas s Kladnem z 0:2 na 4:2.

Kladno nastoupilo ve Zlíně už s uzdraveným gólmanem Kopřivou a letní posilou Srdínkem. A byli to hosté, kdo se radoval po první polovině zápasu z vedení 2:0.

V přesilovce se nejprve prosadil Petr Tenkrát a následně zvýšil dokonce ve dvojnásobné přesile protřelý veterán Pavel Patera.

Domácí však měli více ze hry a to se také později odrazilo i na skóre. Před poslední přestávkou bylo po ráně Hamrlíka od modré čáry a přesilovkové trefě Jiřího Kučného srovnáno na 2:2.

Zápas jsme sledovali ON-LINE

Zlín se dostal psychicky nahoru a krátce po přestávce Balaštík poslal domácí do vedení.

Litvínov se ve Vítkovicích radoval z gólu jen jednou.
Litvínov se ve Vítkovicích radoval z gólu jen jednou. | Foto: Ondřej Besperát

Definitivní rozhodnutí padlo znovu při přesilovce. Nová zlínská akvizice Andrej Kollár využila podklouznutí soupeřova obránce a střelou mezi Kopřivovy betony uzavřela na konečných 4:2.

Litvínov na Vítkovice stále neumí

Vítkovice jakoby posílila vzájemná bilance mezi oběma mužstvy a už po necelých šesti minutách vedly nad Litvínovem zásluhou Hrušky a Klimka 2:0.

Domácí byli od začátku lepší, zatímco hosté zlobili jen v přesilových hrách. Nakonec se Litvínovští dočkali kontaktního gólu při hře čtyř proti čtyřem, kdy Daniel Branda chytře přelstil gólmana Štěpánka.

Za pět minut však bleskovým využitím přesilovky vrátil Vítkovicím dvoubrankové vedení Svačina. Hosty definitivně zlomila závěrečná desetiminutovka, v níž třikrát inkasovali, z toho dvakrát z hole Romana Šimíčka.

Na výhru z posledního extraligového kola v Třinci navázali doma hokejisté Mladé Boleslavi.

Soupeřům ze Znojma tentokrát dokonce nepovolili vstřelit ani jediný gól a po trefách Kočího a zkušeného Krále si připsali do tabulky další tři body.

V Třinci skončil Stavjaňa

V souboji ohrožených trenérů, jejichž týmům se nevydařil vstup do sezony, kraloval nad třineckým Antonínem Stavjaňou českobudějovický Ernest Bokroš.

Na jihu Čech přišel po bezbrankové první třetině ve druhé části hry brankostroj domácích. Na dva góly Vaka navázali Kotrla a Duda a Mountfield rázem vedl 4:0.

Ve třetí třetině už skóre doznalo pouze kosmetických změn, když se dvakrát prosadil budějovický Huml a na druhé straně korigovali stav Květoň a Melichárek.

Milan Hnilička smutní, jeho Liberec nehraje v úvodu extraligy dobře.
Milan Hnilička smutní, jeho Liberec nehraje v úvodu extraligy dobře. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Osud trenéra Stavjani se tak zpečetil. Třinec dále zůstává se čtyřmi body na posledním místě extraligové tabulky a jeho kouč kvůli špatným výsledkům ihned po pátečním zápase odstoupil z funkce. Vedení klubu se však nechalo slyšet, že jeho nabídnutou rezignaci nepřijme.

Slavia přetlačila Plzeň

Náročnou šňůru na stadionech soupeřů uzavřeli v pražské O2 Areně, kde je doma Slavia, hokejisté Plzně. V souboji o první místo v tabulce začali sice lépe Západočeši, když se už po 77 vteřinách hry prosadil Vampola, jenom o minutu později, ale bylo zásluhou domácího Hrušky vyrovnáno.

Plzeň se do vedení dostala znovu v polovině první třetině, když Fabušovu přihrávku zužitkoval Tomáš Vlasák. Slávisty ovšem podržel Hruška a o chvíli později opět vyrovnal.

Kvalitní hokej pokračoval i ve druhé třetině. Ve třicáté minutě strhl vedení na stranu domácích Michal Vondrka.

Jak se později ukázalo, šlo o gól vítězný. Plzni se totiž už skórovat nepodařilo, zato vítězství Pražanů potvrdil ještě ve 44. minutě Micka.

Slavia tak na čele tabulky odskočila Plzni na čtyři body a zůstává jediným neporaženým celkem extraligy.

Znovu se naopak nedařilo hráčům Liberce, který nezažívají povedený vstup do sezony. Po další porážce v Karlových Varech jim s pouhými sedmi body patří až dvanáctá pozice.

Výsledky:
Zlín - Kladno 4:2
Branky:
33. M. Hamrlík, 38. Kučný, 42. Balaštík, 53. Kollár - 14. Tenkrát, 26. Patera
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Linhart, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Matějka, Kollár, Rachůnek - Kubiš, F. Čech, Záhorovský - M. Pšurný, Roman Vlach, Mokrejš
Kladno: Kopřiva-Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Hořava, Srdínko, Trončinský - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Frolík, Tomajko - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Stieler, Kuchler

Vítkovice - Litvínov 6:1
Branky:
4. Hruška, 6. Klimek, 34. Svačina, 52. Burger, 52. a 57. Šimíček - 29. Branda
Vítkovice: Štěpánek - Trnka, Barinka, Jurečka, Kuboš, Ovčačík, Krstev, Stehlík - Svačina, Ujčík, Hruška, Roman, Treille, Štefanka, Krenželok, Šimíček, Korhoň, Petrovický, Klimek, Burger, Kvapil
Litvínov: Franěk - Walter, Punčochář, Švarný, Šlégr, Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Vobořil - Trávníček, Lukeš, Branda, Rindoš, Černý, Reichel, Hübl V., Jenáček, Kubinčák, Mach, Jánský, Bahenský

Mladá Boleslav - Znojmo 2:0
Branky: 10. Kočí, 40. Král
Boleslav: Chábera (Šindelář) - Kočí, Marušák, Bauer, Mocek, Brňák, Holub, Jindra, Schnabel - Nouza, Král, Handlovský - Kubeš, Benda, Tomas - Barinka, Čech, Pšurný - Eiselt, Sýkora, Boháč
Znojmo: Trvaj (Kameš) - Tesařík, Bičánek, Chvátal, Štach, Švrček, Mojžíš, Kotáška, Rýgl - Sellingr, Procházka, Erat, Beroun, Haman, Plášek, Růžička, Meidl, Demel, Kucharczyk, Čachotský

České Budějovice - Třinec 6:2
Branky: 21. a 29. Vak, 23. Kotrla, 38. Duda, 48. a 53. Huml - 49. Květoň, 51. Melichárek
Budějovice: Turek - Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Vak, Veselý - Kůrka, Huml, Duda - Gulaš, Šimánek, Kotrla - Hřebejk, Mertl, L. Květoň - Kuchejda
Třinec: Vojtek - Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Gureň, Lojek, Andersons - Melichárek, Kanko, Moravec, D. Květoň, Peterek, Martynek, Balej, Polanský, Kováčik, Hašek, Hampl, Pavelek

Karlovy Vary - Liberec 5:2