Sparta vyhrála až po nájezdech. Pardubice srazil Broš

25. 9. 2008 19:59
Sparta Praha - Moeller Pardubice 5:4sn (1:1, 1:2, 2:1)
Pardubice vezou z Tesla Arény jen jeden bod
Pardubice vezou z Tesla Arény jen jeden bod | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté pražské Sparty zvítězili v předehrávce 8. kola O2 extraligy 5:4 a posunuli se tak již na třetí místo ligové tabulky. Divoký duel rozhodly až samostatné nájezdy, kde dva body vystřelil holešovickému celku Michal Broš.

Pardubice zůstávají po čtvrtku stále na šestém místě.

Utkání v pražské Tesla Aréně mělo strhující úvod a už po jedenácti vteřinách hry se dostal do první větší šance domácí Martin Ručinský. Po přihrávce Výborného však nedokázal mladého pardubického gólmana Růžičku překonat.

I tak to ale byla Sparta, která se mohla radovat z úvodní branky. Poté, co Pražané přežili hru v oslabení, vystřelil od modré čáry Gulaši a jeho pokus odražený od zadního mantinelu dorazil do sítě Petr Ton.

Radost domácích fanoušků trvala jen necelé dvě minuty. Po závaru před Pöpperleho brankou zaznamenal svou první trefu v sezóně Jiří Cetkovský.

Svěřenci Františka Výborného měli vzápětí další šanci. Hostující obrana zastavila v brejku nedovoleně Petra Tona a rozhodčí Hradil nařídil trestné střílení. K němu se rozjel sám postižený hráč, ovšem jeho pověstná bekhendová klička tentokrát úspěch neslavila.

Nerozhodný stav ale i tak vydržel jen do začátku druhého dějství. Jakub Langhammer poté převzal Gulašiho přihrávku a přesnou střelou vrátil domácím opět vedení.

Pardubicím se však podařilo zinscenovat povedený obrat. Nejprve vyrovnal v pětadvacáté minutě Somík a brzy po něm překonal Pöpperleho tvrdou střelou také Jan Starý.

Závěrečnou přetahovanou rozhodly až nájezdy

Sparta se vrhla za vyrovnáním, ale hosté její útočné výpady dobře eliminovali. Kýžené branky tak Pražané dosáhli až devět minut před koncem, kdy v přesilové hře zužitkoval Tonovu skákavou přihrávku Martin Ručinský.

A když se vzápětí prosadil i Ondřej Kratěna, zdálo se, že si už Sparta své vítězství pohlídá.

Více také: Lubina se vrací k hokeji. Povede Nové Zámky

Jenže Moeller dokázal na nepříznivý stav odpovědět i potřetí. Tentokrát se radoval Jan Kolář, který si tímto zásahem vynutil prodloužení.

V něm už nakonec rozhodnutí nepadlo, a tak se diváci mohli těšit na trestná střílení. V nich byli pak úspěšnější domácí, kterým zajistil vítězství přesnou střelou mezi Růžičkovy betony Michal Broš.