Slavia se mohla po derby se Spartou radovat.
Slavia se mohla po derby se Spartou radovat. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Natěšený, nažhavený a pořádně vyhecovaný, přesně takové pocity zažíval před úterním derby útočník pražské Slavie Michal Sup, jinak odchovanec Sparty.

V dresu městského rivala kdysi s hokejem začínal, od roku 1995 je už ale věrný Slavii. Přesto každé derby se Spartou velmi prožívá. "Přece jen rivalita a hecování tam stále jsou," říká.

Po úterním zápase měl důvod k dobré náladě. Sparta odjela ze Sazka Areny s porážkou 1:5.

Derby rozhodl drtivý úder slávistů, nechyběla bitka - čtěte ZDE

Michale, nebyl jste - alespoň soudě podle vaší reakce - při vašem druhém vyloučení na začátku druhé třetiny, až moc přemotivovaný?
Asi ano, přiznávám, zbytečně jsem na rozhodčího vyjel a nechal se na deset minut vyloučit.

Derby plné bitek: Nedvěd kousl Dudu do prstu - více ZDE

Můžete prozradit, co jste sudímu Minářovi řekl?
Nemůžu, prostě klasika (úsměv)

Vy jste založením spíše kliďas, v ten moment jste ale vypadal dost naštvaně
Vypnula mi prostě elektronka a bylo to na světě. Pak si to člověk vyčítá, ale už je pozdě.

První vyloučení přišlo na začátku 13. minuty, krátce poté, co jste se ujali vedení a vlastně kvůli vašemu faulu hrála Sparta dvouminutovou přesilovku pět na tři. Při druhém vyloučení dokonce Sparta přesilovku využila a srovnala na 1:1. Nemrzelo vás, že jste zbytečně tým oslabil? Přece jenom, Sparta je zkušený tým, který takovéto příležitosti umí proměňovat a jak se ukázalo, i proměňuje
Určitě, člověka to pak mrzí, je to zbytečné, když takhle ulítne, ale ono se to už nedá vrátit.

Na trestné lavici jste byl v zápase celkem dvakrát, podruhé dokonce na dvě plus deset minut, to se vám tam tak líbilo?
Ani ne... (smích) Při prvním vyloučení mi sjela hokejka po hokejce protihráče a zasáhnul jsem ho do obličeje. Uznávám, byla to moje chyba - faul. Ale při tom druhém vyloučení jsme šli oba do souboje. Upadl jsem, on pak také, ale rozhodčí vyloučil pouze mě.

Hecování přinese peníze i pochoutky

Přesto na vás bylo stále vidět, jak moc chcete svému týmu pomoci, jak moc jste vyhecovaný, jak moc chcete vyhrát, a to i přesto, že Sparta už je dávná minulost
Ano, je to tak, ale přece jen ta rivalita, to hecování, tam stále je.

Rozhodčí by do bitky neměli zasahovat, myslí si Hanzlík - čtěte ZDE

Na obou stranách hřiště stáli hráči, kteří kdysi hráli za ten druhý tým, hecovali jste se?
Každý z nás má nějaký ten "svůj" tým, na který před zápasem vypisuje prémie. Musím říct, že teď se toho tady sešlo docela dost (ukazuje s úsměvem na tabuli na stěně šatny, kde se to hemží penězi, gulášem či tataráky).

Michal Sup se po nevydařených dvou třetinách dočkal gólu.
Michal Sup se po nevydařených dvou třetinách dočkal gólu. | Foto: HC Slavia Praha

Takže co z toho seznamu vyplývá?
Že jsme vyhráli a že tím pádem budeme mít v klubové kase nejen dost peněz, ale také ještě hodně jídla (smích).

Jestli dobře vidím, tak je tam vždy uvedeno číslo hráče a buď peněžní částka nebo nějaká specialitka v podobě guláše, tataráku a podobně
Obecně jídlo nebo peníze, je tam vždycky uvedeno číslo hráče a o co se hraje

Ve vašem případě jsou tam za vítězství dva tisíce korun, takže je asi budete muset zaplatit, nemrzí vás to?
Samozřejmě, že ne, určitě ne, rád je dám (smích).

Na seznamu je i guláš, tatarák a další masové pochutiny. To znamená, že ve známém vršovickém řeznictví U Supů právě nastupují na mimořádnou noční směnu?
Ne, oni chodí do práce docela dost brzo, takže to zvládnou (úsměv). Navíc to nebude všechno najednou, ale postupně, většinou se to objednává na volnější dny.

Takže obědy v Edenu můžete na celý týden odhlásit...
(smích) Jak kdo chce, ale určitě je ta změna milá.

Nástup do třetí třetiny přinesl uklidnění

Vraťme se ale ještě k zápasu. Ten se pro vás jako tým, ale i pro vás jako hráče, nevyvíjel zrovna tak jednoznačně, jak by se z konečného výsledku mohlo zdát. Spíše bych řekl, že pro vás osobně byl ten začátek až příliš smolný. Stačí vzpomenout vaše již zmíněná dvě vyloučení, vyrovnávací gól, navíc, jestli se nepletu, tak jste se ve druhé třetiny na ledě moc neohřál
Pochopitelně, druhou třetinu jsem nebyl prakticky na ledě. Hned ve dvacáté druhé minutě jsem byl vyloučen a navíc jsem dostal desetiminutový osobní trest. Pak už jsem se po zbytek třetiny nedostal do hry.

Do Sazka Areny dorazil zatím rekordní počet diváků.
Do Sazka Areny dorazil zatím rekordní počet diváků. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Proč? Trenéři vás stáhli, abyste se uklidnil?
Asi ano. Do hry jsem se vrátil až ve třetině třetí.

A ono se to vyplatilo. Nejen, že jste se vrátil do hry, vám se ale podařilo i prolomit smůlu a skórovat...
Ano, to byl ten gól na čtyři jedna, to byla práce celé pětky. Martin Hlavačka to zavezl za bránu, přihrál Igoru Ratajovi a ten vystřelil, Duba to vyrazil a já to jen dorazil.

Jak jednoduché...
Byl to takový divně odražený puk od Dubovy lapačky. Ani jsem nečekal, že to půjde takhle křížem, většinou to směřuje před brankáře. Někdo z beků tam byl se mnou, ale ten puk neviděl a tak přestal hrát. Jak jsem viděl, jak to spadlo za něj, tak jsem to tam zametl.

Váš gól na čtyři jedna přinesl v úvodu třetí třetiny tolik potřebné zklidnění. Na ledě jste začali doslova koncertovat. Čím si to vysvětlujete?
Jak je to ve třetí třetině o tři góly, tak to se to pak už těžko otáčí. Můžete sebevíc chtít a ono to prostě nejde. Určitě o výsledku zápasu rozhodl nástup do třetí třetiny, od té doby se nám začalo dařit, víc jsme si věřili a šli jsme za vítězstvím.

Hokejové derby táhne, padne divácký rekord? - čtěte ZDE

Takže souhlasíte s tím, že oba dva góly z úvodu třetí třetiny, tedy ten váš a gól Romana Červenky, srazily soupeře definitivně do kolen?
Určitě, vlítli jsme na ně a jasně je pak přehrávali. Atmosféra v týmu je po takovéto výhře pochopitelně nádherná. Myslím si, že i diváci si přišli na své, přece jenom padlo hodně gólů, hrálo se nahoru dolů, i nějaké rvačky tam byyi Myslím si, že zápas se musel divákům líbit.

Pomohlo vám nějak i to, že předchozí zápas v Karlových Varech jste tak trochu jednoznačně prohráli?
Neřekl bych že jednoznačně. Tam jsme nezvládli první dvě tři střídání, dostali dva rychlé góly a poté i třetí a nedokázali jsme na to již odpovědět. Přestože jsme je tlačili, nepadlo to tam.