Sezóna začíná. Slavia hostí v Edenu Jekatěrinburg

23. 7. 2012 14:43
Hokejisté pražské Slavie oficiálně odstartovali závěrečnou část přípravy na nadcházející extraligovou sezonu
Miroslav Kopřiva, střídavě brankářská jednička, dvojka i trojka Slavie v posledních dvou sezónách
Miroslav Kopřiva, střídavě brankářská jednička, dvojka i trojka Slavie v posledních dvou sezónách | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejisté pražské Slavie oficiálně odstartovali závěrečnou část přípravy na nadcházející extraligovou sezonu, ve které se budou snažit napravit dojem z nevydařeného předešlého ročníku domácí nevyšší soutěže. V ní Slavia poprvé pod vedením generálního manažera a trenéra v jedné osobě Vladimíra Růžičky nedokázala postoupit do play off.

Bez Vondrky, s Kallou

Pražané stejně jako řada dalších klubů vyjeli dobrovolně na led již v neděli večer, "ostrá" příprava ale odstartovala v pondělí. Růžička měl k dispozici prakticky kompletní kádr včetně největší letní posily Jaroslava Kally, který přišel z Kladna. Novými posilami jsou i Jiří Kučný, Michal Kempný a Jan Stránský a Slavii bude v sezoně k dispozici i trojice Tomáš Pospíšil, Jan Alinč a Jan Dresler, kteří dres Pražanů oblékali již v minulé sezoně.

"Problémy má jen Dan Krejčí, který si na tenise zvrtl kotník a má ho v sádře," uvedl na klubovém webu Růžička, kterému bude oproti předešlé sezoně chybět zejména elitní útočník Michal Vondrka. Odešli také Jiří Doležal, Vladimír Roth, který ale naposledy hostoval v Liberci, a do zámoří zamířil Dmitrij Jaškin.

Už v neděli s Jekatěrinburgem

Slavia se měla původně zapojit do programu European Trophy, klub si to ale rozmyslel a z mezinárodní soutěže se odhlásil. Pražané tak museli změnit program přípravných zápasů, kterých mají aktuálně naplánovaných devět. Pět jich sehrají doma v Edenu. První již tuto neděli, kdy se utkají s Jekatěrinburgem.

"Nejdřív jsem do toho jít moc nechtěl (hrát tak brzy po začátku přípravy). Ale jelikož jsme odstoupili z European Trophy, stalo se z toho pro nás poměrně zajímavé utkání," uvedl Růžička, který bude opět spolupracovat s asistentem Ondřejem Weissmannem.

Tentokrát chtějí do play off

Zkušená dvojice má jasný cíl napravit dojem z minulé sezony a dovést tým do play off. "Je důležité, abychom se dobře připravili na extraligové soupeře, protože po tom neúspěchu se chceme letos opravdu probojovat do play off. Musíme bojovat tam, kde Slavia vždycky bojovala. Hráči jsou odhodlaní, realizační tým je odhodlaný - pro každého to je obrovská výzva," dodal Růžička.

Program přípravných zápasů:

Neděle 29. července: 17:30 Slavia Praha - Avtomobilist Jekatěrinburg.

Pátek 3. srpna: 17:30 Verva Litvínov - Slavia Praha.

Čtvrtek 9. srpna: 17:30 Slovan Ústečtí Lvi - Slavia Praha.

Úterý 14. srpna: 17:30 Mountfield České Budějovice - Slavia Praha.

Úterý 21. srpna: 17:30 Slavia Praha - Orli Znojmo.

Čtvrtek 23. srpna: 17:30 Slavia Praha - Rytíři Kladno.

Pondělí 27. srpna: 17:30 Slavia Praha - Metallurg Nižněkamsk.

Středa 29. srpna: 17:30 Slavia Praha Drážďany Eislöwen.

Pátek 7. září: 17:30 Slavia Praha - Slovan Ústečtí Lvi.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko odstoupí od dohody o otevřeném nebi v polovině prosince

Rusko odstoupí od dohody o otevřeném nebi 18. prosince, oznámilo podle agentury TASS ruské ministerstvo zahraničí. Záměr opustit skupinu tří desítek zemí, které si umožňují provádět vzájemné kontrolní přelety, v květnu schválil ruský parlament a tento měsíc příslušný zákon podepsal prezident Vladimir Putin.

Dohoda o otevřeném nebi, jejímž signatářem je i Česká republika a Slovensko, platí od roku 2002 a jejím původním cílem bylo posílit důvěru mezi Ruskem a západními státy. Loni od dohody odstoupily Spojené státy, což tehdejší americký prezident Donald Trump zdůvodnil porušováním závazků ze strany Ruska. Moskva obvinění odmítla s tím, že její omezování letů nad ruským územím dohoda připouští a že USA zavedly ještě přísnější omezení pro kontrolní lety nad Aljaškou.

Moskva doufala, že nový americký prezident Joe Biden, který dříve odstoupení USA kritizoval, k dohodě opět přistoupí. Minulý měsíc ale Washington oznámil, že se k dohodě o otevřeném nebi vrátit nehodlá. Rusko reagovalo rozhořčeně a náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov to tehdy označil za "další politickou chybu" USA a "novou ránu systému evropské bezpečnosti". Rjabkov též popřel, že by Rusko dohodu porušovalo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

K dohodě ohledně dolu Turów zatím nedošlo, jednání budou pokračovat příští týden

Expertní týmy České republiky a Polska zatím nedospěly k dohodě o hnědouhelném dole Turów poblíž českých hranic. Jednání o mezivládní smlouvě, která má obsahovat české podmínky pro případné zpětvzetí žaloby u Soudního dvora EU, budou pokračovat příští týden. V tiskové zprávě to po dvoudenním jednání uvedlo ministerstvo životního prostředí.

"Polští političtí představitelé ve čtvrtek nepochybně deklarovali snahu se mimosoudně dohodnout, stejně tak jako česká strana deklarovala, že nechce zavírat důl Turów nebo Polsku diktovat jeho energetický mix. Diskutujeme již konkrétní návrh dohody a podmínek a v jednáních budeme pokračovat i příští týden," uvedl náměstek ministra životního prostředí Vladislav Smrž.

V pátek odpoledne se bilaterálně znovu sešli ministři obou zemí - Richard Brabec (ANO) a Michal Kurtyka. "Jednání jsou velmi náročná, ale opět jsme si s ministrem Kurtykou potvrdili, že naším cílem je dohoda," řekl Brabec

Zdroj: ČTK
Další zprávy