Šejba nastoupil vítězně, Pardubice porazily Kladno

Red Spo
30. 11. 2007 21:04
V hokejové extralize se hrálo 26. kolo

Praha - Trenérské dvojici Jiří Šejba - Ladislav Lubina se podařil nástup na střídačku Pardubic. V den, kdy byli jmenováni novými trenéry týmu, porazili Východočeši poslední tým tabulky Kladno 3:2 v prodloužení.

Pardubicím se nepodařil vstup do utkání, dlouho prohrávaly s Kladnem 0:1. Hosté vedli od deváté minuty 1:0, domácím se podařilo vyrovnat až o půlhodiny později. Nerozhodný stav však trval pouze půlminutu a Kladno opět vedlo. Pardubice zachránil tři minuty před koncem vyrovnávacím gólem Snopek.

V prodloužení se na rozuzlení dlouho nečekalo - po 53 sekundách utkání ukončil svým gólem Sýkora.

V souboji dvou týmů z čela extraligové tabulky prohrály Karlovy Vary doma s Českými Budějovicemi. Karlovarští nedokázali ani jednou překonat českobudějovického gólmana Cháberu.

Branky na druhé straně padaly až ve třetí třetině - za Jihočechy se trefili Sailer a Šimánek, a zajistili tak svému týmu výhru 2:0.

Až samostatné nájezdy rozhodovaly duel sousedů v tabulce Plzně a Sparty. Západočeči zvítězili zásluhou rozhodujícího nájezdu Vlasáka nad Pražany 4:3.

Domácí vedli 2:0, Spartě se však podařilo vývoj zápasu otočit a nakonec to byli Plzeňští, kteří si museli vyrovnávací brankou pět minut před koncem vynutit prodloužení, v němž branka nepadla.

Stejným poměrem 4:3 vyhrál také Litvínov nad Ústím, čímž si pojistil po polovině základní části extraligy desáté místo.

Hokejisté Znojma, kterým patřilo před pátečním kolem extraligy až 12. místo, dokázali zvítězit na ledě Třince.

Třinečtí, které už v neděli posílí útočník David Moravec, dlouho vedli. Vyhráli 1:0 první třetinu gólem Štefanky, pak však třikrát v řadě skórovali pouze hosté. Třinci se podařilo výsledek korigovat až 19 sekund před koncem.

U všech branek Znojma byl Jiří Dopita - dvě branky sám vstřelil, na třetí Selingrovu nahrál.

HC Oceláři Třinec - HC Znojemští Orli 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 7. Štefanka (Zálešák), 60. Skořepa (Tomík) - 33. Dopita (Kucharczyk), 43. Dopita (Selingr), 51. Selingr (Dopita)
Třinec: Čechmánek - Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Kroupa, Andersons, Kundrátek, Pácal - Tomík, Štefanka, Zálešák - Květoň, Peterek, Martynek - Korhoň, Skořepa, Tomas - Steber, Kolusz, Pavelek
Znojmo: Trvaj - Jareš, Vyrůbalík, Bičánek, Mudroch, Kotaška, Chvátal, Švrček - Selingr, Dopita, Kucharczyk - Demel, Procházka, Svoboda - Plášek, Beroun, Erat - Růžička, Meidl

Zápas jsme sledovali minutu po minutě on-line ZDE

HC Lasselsberger Plzeň - HC Sparta Praha 4:3 (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 4. Fabuš (Benák), 18. Divíšek (Vlasák) 55. Ludvík (Divíšek), 65. Vlasák - 22. Netík (Sivek), 42. Melichárek (Ton), 53. Jar. Nedvěd (Netík)
Plzeň: Málek- Derner, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, L. Martinec, Cartelli, Dobrovolný - Vlasák, Divíšek, Matějovský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Kubalík
Sparta: Altrichter - Černošek, Jerofejevs, Vykoukal, Cunik, J. Nedvěd, Jan Hanzlík, Tabaček, Protivný - Netík, P. Nedvěd, Melichárek - P. Ton, Langhammer, Štrba - Zelenka, Vaic, Sivek - Mrňa, Podlešák, Hromas

HC Litvínov - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:3(1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 16. Jenáček (Černý), 26. Punčochář (Jenáček), 27. Poživil (Bednařík), 53. Reichel - 14. Špirko , 23. Pojkar, 59. Novák (Hořava)
Litvínov: Hübl - Šlégr, Hranáč, Poživil, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Tůma, Koma, Reichel, Kubinčák, Jenáček, Machulda, Benda, Jánský, Lukeš, Trávníček, Rindoš, Bednařík, Sklenička
Ústí: Přikryl - Zeman, Vágner, Novotný, Hořava, Pojkar, Zápotočný, Ficenc, Gýna, Janků, Pazourek, Klimt, Novák, Martinec, Šaffer, Šagát, Špirko, Klobouček, Přeučil, Nedosrost, Hašek

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 49. Sailer (Šimánek), 59. Šimánek (Hudec)
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Grof, Brňák, Jiří Hanzlík, Němec, Prošek, Řezníček - Pech, Hluchý, Košťál -  Padělek, Kristek, Kumstát - Skuhravý, Melenovský, Bahenský Milan
České Budějovice: Chábera - Gřegořek, Toman, Vydarený, Sičák, F. Novák, Frolo, Bolf, Mucha - Hudec, V. Hübl, Brabenec - Sailer, Šimánek, Hřebejk - Kotrla, Vak, Veselý - Kůrka, Mert, Květoň

HC Moeller Pardubice - HC GEUS OKNA Kladno 3:2 (0:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 38. Sýkora (Snopek), 57. Snopek (Sýkora), 61. Sýkora (Pivko) - 9. Bělohlav (Horna), 38. Gulaš
Pardubice: Lašák - Snopek, Havíř, Píša, Nikolov, Posmyk, Linhart, Kolář  - Sýkora, Rolinek, Pivko - Tvrdík, Pucher, Somík - Ondřej, Hlinka, Koukal - Bláha, Zohorna, Starý
Kladno: Orct - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Schnabel, Ševc, Štěpánek, Šmach, Gulaš - Patera, Procházka, Nedvěd - Gardoň, Kuchler, Horna - Kalla, Bělohlav, Diviš - Kazatel, Tomajko