Růžička: Extraliga byla díky výluce zajímavější než fotbal

Adam Sušovský Adam Sušovský
7. 1. 2013 11:00
"Zájem o hokej na podzim předčil fotbal," řekl Vladimír Růžička. Výluka v NHL podle něj nastartovala extraligu a zvedla její úroveň.
Vladimír Růžička.
Vladimír Růžička. | Foto: Eduard Erben

Praha - Vladimír Růžička je rád za výluku v zámoří. Hráči z NHL podle něj nastartovali extraligu a posunuli český hokej dál. Odráží se to i v průměrné návštěvnosti. Jeden extraligový zápas na podzim vidělo o 500 diváků víc než loni.

"Teď se ale začne od nuly. Doufám, že fanoušci vydrží a budou dále chodit. Díky Jágrovi a dalším klukům byl zájem o extraligu na podzim podle mě větší než o fotbal," řekl trenér a manažer Slavie po zápase s Chomutovem.

Návštěvnost se zvedla o 500 diváků na zápas

Měl pravdu. Jeden extraligový zápas vidělo během výluky v průměru 5271 diváků, což je o téměř pětisovku víc než loni a téměř o 700 fanoušků více, než si našlo na podzim cestu na zápasy fotbalové Gambrinus ligy.

Vůbec nejlépe je na tom Kladno. To si lebedí na špici domácí i venkovní návštěvnosti. Doma Rytířům fandilo v průměru 6 773 diváků, venku obdivovalo Jágrova kouzla 7 957 platících.

"Výluka prospěla celé extralize. Vždyť úroveň hokeje šla strašně nahoru. Jen díky těm hráčům. Kluci nastartovali sezonu, nakopli to a bude jen na nás, jak to dohrajeme," doplnil Růžička.

"Nefér? Každý mohl mít, koho chtěl"

Také on měl ve svém týmu k dispozici hráče z NHL. Slávistický dres krátce oblékal Roman Červenka a celý lockout v Edenu strávil Vladimír Sobotka. Růžička jejich angažmá nelituje.

"Slyšel jsem i takové názory, že je to nefér vůči ostatním týmům. Každý ale mohl mít, koho chtěl. Výhodu měli ti, kteří si ty hráče sami vychovali," tvrdí trenér posledních českých mistrů světa.

Růžička si myslí, že výluka v NHL pomohla extralize i tím, že mohli fanoušci a hráči vidět přístup těch nejlepších hokejistů.

"Před Sobotkou musím smeknout"

Pak ocenil i Sobotku, který se do včerejšího zápasu s Chomutovem společně s Michaelem Frolíkem rozhodl nastoupit i navzdory tomu, že ze zámoří přišla zpráva o konci stávky. Hráli jako jediní dva v extralize.

"Musím před Vláďou smeknout klobouk. Říkal, že v úterý odlétá. Klidně se mohl rozhodnout, že hrát nebude, ale on pro nás zase udělal maximum. A jsem rád, že si ho užili i fanoušci, kteří Sobotku i další hráče několik let nemohli vidět. Teď si o nich mohou udělat obrázek sami."

Hned poté ale musel začít řešit, jak odchod hráčů nahradí. Vedle Sobotky totiž odchází i Jaroslav Bednář, kterému začaly povinnosti ve švýcarském Bernu. Slavii se tak rozpadla elitní formace.

"Ale zase se vrací z dvacítek Tomáš Hertl a šanci dostanou mladí. Budeme hrát ve stejné sestavě jako loni a musíme se s tím vypořádat. Posily zatím žádné neplánuju."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy