Růžička: Sezona se povedla, jen ten Liberec jsme mohli trochu víc potrápit

ČTK ČTK
22. 3. 2016 14:14
Podle Růžičky je však zásadní, aby Severočeši neusnuli na vavřínech a dobře se připravili na další ročník.
Vladimír Růžička
Vladimír Růžička | Foto: Tomáš Liška

Chomutov - Povedenou sezonu, v níž podle hlavního kouče Vladimíra Růžičky jednoznačně převažují pozitiva, mají za sebou hokejisté extraligového Chomutova. Nezkazila ji ani čtvrtfinálová porážka 0:4 na zápasy s Libercem, přestože Piráti sami nejlépe vědí, že mohli velkého favorita ještě o něco více potrápit. Podle Růžičky je však zásadní, aby Severočeši neusnuli na vavřínech a dobře se připravili na další ročník.

"Jsme zklamaní teď z těch posledních duelů, ale jinak si myslím, že sezona dopadla pro Chomutov velice dobře. Převažují pozitiva," řekl Růžička novinářům. "Když jsem se před sezonou podíval, která mužstva můžeme dostat pod sebe, tak jsem jich moc nenašel. A pod námi pak byla mužstva jako například Třinec a Litvínov, loňští finalisté, ale také kluby jako Vítkovice nebo Pardubice," připomněl stav po základní části.

Chyběla lepší forma venku

Osmé místo znamenalo předkolo a boj proti Kometě Brno o postup do play off. "Byl jsem hrozně rád za to, že jsme to předkolo zvládli a postoupili. A jsem moc rád, že se nám ta sezona povedla. Byla těžká a musím za ni hráčům poděkovat, zaslouží poklonu. Poděkovat je třeba i všem v klubu. A také divákům, jak nás podporovali. Bylo skvělé, jak nám přes prohru s Libercem poděkovali za sezonu a fandili, i když se nám nedařilo. Je to zásluha všech. Nesmíme se ale uspokojit a pracovat dál. Musíme být připravení," zdůraznil Růžička.

Jedním z nejsvětlejších momentů sezony podle bývalého reprezentačního kouče byla výborná bilance z domácích zápasů. Chomutov byl v tomto ohledu třetím nejlepším celkem dlouhodobé části za suverény Libercem a Spartou.

"Není jednoduché vyhrát tolik zápasů doma. Na druhou stranu jsem smutný z toho, že se nám moc nevedlo venku. Kdybychom hráli o malinko lépe venku, mohli jsme se dostat do té šestky. Když pak jdete do play off z té šestky, máte stejný rytmus jako soupeři. Myslím, že na nás předkolo pak bylo malinko znát. Hráči jsou rozehraní, ale už vydali nějaké síly a přišlo mi, že pak nám v některých momentech docházela šťáva," řekl Růžička.

Liberec mohli potrápit víc

Čtvrtfinálové vyřazení přijal s nadhledem. "Liberec vyhrál základní část, hrál dobře a má velkou kvalitu, ale myslím, že v těch prvních třech utkáních byl i trošku šťastnější. Postoupit přes ně bylo asi nad naše síly. Abychom je porazili čtyřikrát, to nevím, co by se muselo stát. Ale mohli jsme je trochu více potrápit," domnívá se Růžička.

K tomu však podle dvaapadesátiletého olympijského šampiona z Nagana scházelo jeho týmu více zkušeností s play off. "Je to něco jiného. Rozhoduje i trošku zkušenost, abyste zvládli ty důležité momenty. I když jsme na to hráče připravovali, tak byla škoda, že třeba při těch dobře rozehraných zápasech v Liberci jsme tohle maličko nezvládli. Ale kluci za to nemůžou, když to play off nikdy nehráli. Liberec tam má zkušenější hráče a v těch určitých momentech to bylo vidět," porovnával Růžička.

Stabilizace ještě několik sezon zabere

Účast v play off ale celkově bral jako velké povzbuzení pro celý klub. "Chomutov hrál vždy dole, baráž o sestup nebo o postup z první ligy. Je nepříjemné, když hrajete baráž a nevíte, na jakou soutěž si máte to mužstvo stavět; jestli na extraligu nebo první ligu. Pak ho sestavujete v květnu a v červnu, kdy už jsou hráči rozebraní. Když víte, že skončíte do 10. místa, můžete si vše připravovat mnohem dříve," připomněl Růžička.

"Navíc play out, to je zase úplně něco jiného. Tam máte pořád obavu, co přijde. Když vypadnete z play off, je to škoda, jste naštvanej, ale nic se neděje, jede se příští sezonu dál. Z play out ale můžete skončit v baráži, tam se vám zraní klíčoví hráči a může se stát, že z té extraligy vylítnete, tam to není sranda," dodal.

Pochvaloval si skvělou partu, kterou hráči tvořili. I to, že se mu před sezonou povedlo přivést posily s bojovným srdcem a charakterem. "Chceme i do budoucna právě na takové hráče, kteří pak nastoupí v play off i třeba zranění, sázet. Protože play off se hraje se vším, pokud nemáte zlomenou nohu nebo čtyřicítky teploty," prohlásil Růžička.

Posily už má vyhlédnuté. "Nějaké hráče máme podepsané, nějaké další máme v hledáčku, takže to mužstvo zase malinko obměníme, ale ono to zabere tři až čtyři sezony, než se podaří ten tým trošku stabilizovat. Musí se to vytříbit. Ale už poměrně dost dlouho na tom děláme a chceme si mužstvo připravit na příští sezonu, protože víme, že v té vyrovnané soutěži může sezona dopadnout jakkoliv a nikdy nevíte, co se může stát," řekl Růžička.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy