Ruští hokejisté přehráli Američany a získali bronz

janc
5. 1. 2008 18:52
Rusko porazilo Spojené státy americké 4:2
Rus Alexej Čerepanov se raduje z gólu v zápase o třetí místo MS dvcetiletých proti USA. | Foto: Reuters

Pardubice - Ruští hokejisté do dvaceti let dokázali v utkání o bronzové medaile porazit v pardubické ČEZ Areně stejně staré hráče Spojených států amerických.

O ruském vítězství rozhodla první třetina, kdy musel americký gólman Smith hned třikrát lovit puk ze své sítě.

Jako první se trefil už ve 4. minutě Alexej Čerepanov, který si zpracoval přesný pas Filatova a bekhendovým blafákem překonal soupeřova brankáře.

Další branka padla v minutě dvanácté, kdy Rusové využili výhodu přesilové hry. Tichonov vypálil od modré, puk proklouznul mezi Smithovy betony a pomaličku se šoural do brány, kam jej dorazil důrazný Jevgenij Kurbatov.

V 17. minutě už to bylo 3:0, Čerepanov si během rychlého brejku pohrál s americkým obráncem a přihrál úplně volnému Filatovi, který nikým nebráněn pohodlně skóroval.

• Hokejisté Švédska jsou ve finále. Porazili Rusko - čtěte ZDE

Rusové hru zcela ovládli, což dokázala i 22. minuta. Mamin poslal puk před branku, kde projevil nejlepší orientaci agilní Filatov, jenž opět osamocený přehodil ležícího střídajícího gólmana Palmera.

Hokejisté Spojených států se probudili až v 31. minutě. Okposo nahrál před branku Rhettovi Rakhshanovi a ten využil zakrytého výhledu ruského gólmana Bobrovského. Zkorigoval stav utkání na 1:4.

Američané vrhli všechny síly do útoku, ale ruští mladící jejich výpady dokázali ubránit. V 54. minutě se sice trefil ještě Jordan Schroeder, to však bylo ze strany zámořských hokejistů vše.

Rusové si zaslouženě odvážejí z Pardubic bronzové medaile, jejich nejlepším hráčem na turnaji byl vyhlášen velký talent Nikita Filatov.

Rusko-USA 4:2
17. a 22. Filatov, 4. Čerepanov, 12. Kurbatov - 31. Rakhshani, 54. Schroeder, hlavní rozhodčí Kurmann (Švýc.) a Rönn (Fin.), vyloučení 6:7 navíc Flynn 10 min, využití 2:1, 5468 diváků, třetiny 3:0, 1:1, 0:1.