7. 3. 2012 16:30
Magnitogorsk - Astana 4:3pp (2:3 na zápasy)
Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek | Foto: HC Moeller Pardubice

Magnitogorsk - Tomáš Rolinek pomohl v pátém zápase osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy jedním gólem k výhře Magnitogorsku nad Barysem Astana 4:3 v prodloužení.

Přispěl tak k odvrácení konce sezony pro Metallurg, který snížil stav série na 2:3 na zápasy.

Kapitán české reprezentace ve 29. minutě zvýšil na 2:0, o necelé dvě minuty později však snížil po přihrávce Kamila Krepse další mistr světa z roku 2010 Lukáš Kašpar.

Štěpánek vychytal CSKA, Petrohrad je ve čtvrtfinále

Ten byl jedním z hrdinů závěru třetí třetiny. Přestože Barys ještě tři a čtvrt minuty před jejím koncem prohrával 1:3, dokázal poslat zápas do prodloužení. V 57. minutě snížil Boyd a 53 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnával po Kašparově přihrávce Hutchinson.

O vítězství Metalurgu však ve druhé minutě prodloužení rozhodl gólem v přesilovce Maxim Sušinskyj.

Do čtvrtfinále play off naopak postoupil nejlepší tým po základní části  - Traktor Čeljabinsk, který na svém ledě porazil Chanty Mansijsk 1:0, a celou sérii tak vyhrál 4:1 na zápasy.

Tým českého útočníka Jana Bulise rozhodl o své výhře v 52. minutě, kdy se trefil Vladimir Antipov. Traktor se tak po Dynamu Moskva, Omsku a Petrohradu stal čtvrtým čtvrtfinalistou.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 5. zápasy:

Čeljabinsk - Chanty Mansijsk 1:0, konečný stav série 4:1, Magnitogorsk -Barys Astana 4:3 v prodl. (Rolinek 1+0 - Kašpar 1+1, Kreps 0+1), stav série 2:3, Kazaň - Ufa 1:2 (za domácí Straka 0+1), stav série 3:2.