První hokejová arbitráž. Rozhodne, zda Život je boj

Sport Sport
11. 4. 2012 12:45
BPA prý nezaplatila splátku k 31. březnu
APK LH reagovala na nároky BPA, která požaduje za reklamu na dresech Plzně pokutu 13 milionů korun
APK LH reagovala na nároky BPA, která požaduje za reklamu na dresech Plzně pokutu 13 milionů korun | Foto: Eduard Erben

Praha - Poprvé se v Česku povede hokejová arbitráž.

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje se obrátila na Rozhodčí soud při Hospodářské komoře, aby rozsoudil její spor s marketingovou společností BPA o reklamu na plzeňských dresech. APK podala žalobu minulý týden.

Důvodem, proč se APK LH obrací na arbitráž, je fakt, že BPA nezaplatila vedení extraligy, potažmo extraligovým klubům, pravidelnou splátku za marketingová práva splatnou 31.3.2012.

Započítala totiž do ní smluvní pokutu související se zmíněnou reklamou na sázkovou kancelář Bet-at-home.

Čtěte také:
V extralize řízené svazem se bude hrát širší baráž
Sundejte i slogan, vyzvalo Plzeň vedení extraligy

"Ano, obrátili jsme se na arbitráž v režimu takzvaného zkráceného řízení. Rozhodnutí by tedy mělo padnout do tří měsíců," řekl Aktuálně.cz šéf APK LH Ladislav Blažek.

BPA požadovala kvůli reklamě, kterou od 1. ledna zakazuje novela loterijního zákona, nejprve 13 milionů korun - tedy jeden milion za každý zápas, v němž Plzeň v dresech s logem této zahraniční společnosti v letošní sezoně hrála.

Později zvýšila pokutu o další miliony a rozhodla se ji započíst proti splátkám, které měla poslat APK LH.

Předsedkyně představenstva BPA Jana Obermajerová argumenty APK LH, že se jedná o účelový krok, odmítla. "Trváme na tom, že porušili smlouvu. Byli jsme přístupni dohodě a výsledek je tenhle," řekla Obermajerová ČTK.

Asociace zatím BPA o předání případu arbitráži, což jí umožňuje smlouva, neinformovala. Obermajerová ale věří, že tento krok celý spor vyřeší. "Stojíme si za tím, že porušili smlouvu, a čekáme věci příští," dodala.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy