Přišel jsem o majetek, ale svět nekončí, říká Čechmánek. V Trnavě hledá nový impulz

Jiří Škuba Jiří Škuba
7. 8. 2020 10:34
Má za sebou tvrdý pád a finanční problémy, před sebou novou výzvu v Trnavě. Bývalý hokejový brankář Roman Čechmánek se vydal jako trenér do druhé slovenské ligy. Hokej je teď to, co mě zajímá, říká olympijský vítěz z Nagana.
Roman Čechmánek
Roman Čechmánek | Foto: ČTK

V poslední době bylo o Romanu Čechmánkovi slyšet hlavně v souvislosti s neúspěšným podnikáním, dluhy ve výši až sto milionů korun a dlouhými soudními tahanicemi. 

Teď však devětačtyřicetiletý rodák ze Zlína zkusí restart na vyšší hokejovou úroveň. Dosud sbíral trenérské zkušenosti ve třetí české nejvyšší soutěži v Hodoníně, naposledy působil jako kouč univerzitního týmu. Nyní se ovšem stal asistentem trenéra Trnavy, která hraje první slovenskou ligu, na střídačce vytvoří tandem s krajanem Alešem Bachánkem.

"Špatnou etapu už mám za sebou. Nebylo by moudré pouze čekat na to, jak některé věci z minulosti dopadnou. V podnikání se mi nedařilo, přišel jsem o majetek, ale tím svět nekončí.Momentálně se můžeme bavit o mojí vizi v trnavském hokeji, protože to je ten směr, který mě zajímá a ke kterému se upínám," řekl devětačtyřicetiletý bývalý gólman v rozhovoru pro slovenskou agenturu TASR.

Trnava je pro něj ideální destinací. V nedaleké Bratislavě má rodinu, navíc jako Moravák na Slovensku často pobýval. "Život tady pro mě není žádná novinka. možná to bude zároveň nový impulz," dodal.

Jeho pozicí bude asistent trenéra a zároveň kouč gólmanů. Angažmá u trnavských Gladiátorů také bere jako skok do "velkého" hokeje. "Měl jsem licenci B, v Česku jsem tedy mohl trénovat maximálně druhou ligu, což jsem poslední tři roky dělal. Mám ale i zkušenosti jako hlavní trenér. navíc jsem prošel také mládežnický, dorostenecký a juniorský hokej," dodal Čechmánek s tím, že v budoucnu by se rád prosadil i v nejvyšší soutěži.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Exploze plynu v čínské provincii zabila dvanáct lidí, více než sto osob utrpělo zranění

Výbuch plynu zabil časně zrána ve městě Š'-jen v provincii Chu-pej v centrální Číně 12 lidí, 138 jich zranil a desítky dalších se musely evakuovat. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Exploze vedení plynu způsobila kolaps dvoupodlažní budovy, v jejíž dolní části se nacházel trh s potravinami a v patře několik lidí bydlelo, uvedl list China Daily.

Podle sdělení místních úřadů na sociální síti muselo více než 150 lidí do nemocnice, na 39 z nich je zraněno těžce. Úřady uvádějí, že záchranné práce pokračují, o příčině neštěstí ale zatím mlčí. Podle čínské státní televize CCTV žádají nemocnice občany, aby na záchranu zraněných darovali krev.

Na televizních záběrech jsou vidět záchranáři, jak šplhají přes rozbité betonové desky, aby se dostali k lidem uvězněným uvnitř. Lidé v ulici procházejí sutinami poškozených budov. Podle zpráv státních médií jsou mezi oběťmi především provozovatelé stánků a zákazníci, kteří přišli na snídani a obstarat si čerstvou zeleninu.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Vicemistryně Evropy Fišerová pojede finále kanoistek na SP v Praze

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila do finále závodu kanoistek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. V semifinále zajela druhý čas a bude jedinou českou zástupkyní ve finálové desítce. Sestry Gabriela a Martina Satkovy vypadly.

Žádná z postupujících nezajela trať čistě. Olympionička Fišerová dostala dvousekundovou penalizaci za dotek dvaadvacáté branky a zaostala o 86 setin za nejrychlejší Mallory Franklinovou z Británie, která měla rovněž jeden "šťouch". Ve finále nebude chybět ani australská hvězda vodního slalomu Jessica Foxová, jež se šesti trestnými sekundami postoupila z osmého místa.

Na loňský titul mistryně Evropy na umělé trati v Troji nenaváže Gabriela Satková, která skončila v semifinále šestnáctá. Spoustu chyb udělala i její sestra Martina, jež obsadila 22. příčku.

Do semifinále nenastoupila Brazilka Ana Sátilaová, bronzová medailistka z mistrovství světa 2017. V brazilském týmu se totiž objevily dva případy koronaviru a výprava zůstala v izolaci na hotelu.

Začalo semifinále kanoistů s českými reprezentanty Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou a Vojtěchem Hegerem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy