Poslední řemínek dokousán. Richard Král ukončil kariéru

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
30. 3. 2014 14:25
Hokejový útočník Richard Král ukončil ve 44 letech kariéru. Naposledy hrál za polské Jastrzebie.
RIchard Král nejvíce proslul jako kapitán Třince
RIchard Král nejvíce proslul jako kapitán Třince | Foto: ČTK

Praha - S profesionální kariérou se rozloučil další skvělý hokejista z přelomu tisíciletí. Ve 44 letech se rozhodl pověsit hokejku a brusle na hřebík útočník Richard Král.

Urostlý centr, který kromě skvělých akcí proslul také neustálým kousáním řemínku u helmy, skončil ziskem bronzové medaile v polské lize, kde po čtyři poslední roky oblékal dres GKS Jastrzębie.

"Jsem rád, že jsem svou kariéru zakončil vítězství a ziskem bronzu," řekl Král, který s nějvětší pravděpodobností i nadále zůstane u hokeje. Nabídek má prý hned několik.

Pardubický odchovanec získal hned ve své zahřívací sezoně 1988/89 extraligový titul. V průběhu ročníku 1995/96 přestoupil do Třince, kde tamní ambiciózní a ofenzivně laděný tým dovedl ke stříbru a bronzu.

Slezský celek opustil v roce 2005, po kratkých anabázích ve Zlíně a Plzni pomohl k postupu do nejvyšší soutěže Mladé Boleslavi. V roce 2010 odešel do Polska. V české extralize odehrál celkem 937 zápasů, v nichž nastřílel 367 gólů a přidal 533 asistencí.

Král vynikal přehledem ve hře, smyslem pro kombinaci a efektivitou v zakončení. Díky tomu se dvakrát stal nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem extraligy, jednou opanoval pořadí kanonýrů. Je členem Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Přes své ofenzivní kvality se v reprezentaci nikdy výrazněji neprosadil.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy