Plzeň vyhrála v Liberci a přeskočila v tabulce Kometu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
20. 1. 2011 20:35
Liberec - Plzeň 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Liberec - Vítězná série hokejistů Plzně stále pokračuje. Nezastavila se ani v předehrávce 43. kola na ledě druhého Liberce, který předchozích pět domácích zápasů vyhrál.

Indiáni zvítězili v takticky vedeném zápase 3:1, čímž zaznamenali sedmou výhru v řadě a v tabulce přeskočili o skóre dosud devátou Kometu Brno. Bílí Tygři naopak na vedoucí Třinec ztrácejí stále jeden bod.

Plzeň už je v desítce, Kometa deklasovala Litvínov

O vítězství Plzně rozhodl v závěru druhé třetiny nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč extraligy Tomáš Vlasák, v závěru zápasu pak výhru do prázdné brány pojistil John Lammers.

Protože oba týmy hrály o hodně, zápasu v úvodní třetině vládla ostražitost jako v zápasech play-off.

Až v 16. minutě po nenápadné akci domácích přihrál Dušek volnému Nedvědovi, který z levého kruhu střelou na lapačku překonal gólmana Horčičku.

Za minutu a půl však bylo srovnáno. Johnson zpoza brány našel Heřmana, který prostřelil brankáře Vošvrdu. Domácí diváci se však s gólem nemohli smířit, protože se dožadovali přerušení hry, poté co se v útočném pásmu Liberce puk dotkl ochranné sítě.

Na konci třetiny mohl poslat Liberec do vedení opět Nedvěd, při samostatném nájezdu mu však puk vypíchl hokejkou Horčička.

Klíčová pasáž zápasu se zrodila v závěru třetí třetiny. Duda nejdříve před brankou vyprovokoval potyčku s golmanem Vošvrdou, za což byl strestán Hunkesem, a hosté tak měli výhodu přesilové hry.

A právě Duda, který byl libereckými diváky mohutně vypískán, zůstal na ledě, přihrál do ideální pozice Vlasákovi, a ten se do prázdné brány nemýlil.

Hned po vhazování měl velkou příležitost na zvýšení skóre Johnson, ale zcela sám před Vošvrdou libereckého gólmana nepřekonal.

Liberec se v třetí třetině dlouho nemohl přes plzeňskou obranu prosadit, v 50. minutě však v oslabení ujel Nedvěd, ale branku minul. Agilní liberecký kapitán měl velkou šanci na vyrovnání i v 54. minutě, z úhlu však trefil jen boční síť.

Při hře bez brankáře pak zachytil na obranné modré puk Lammers, projel s ním přes půlku hřiště a pohodlně pojistil tři body pro Plzeň.

Utkání 43. kola extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
16. Nedvěd (Dušek, Kudrna) - 17. M. Heřman (Johnson), 39. Vlasák (Duda, Jiří Hanzlík), 60. Lammers. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Bádal, Vengřín. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 5831.
Liberec: Vošvrda - Hunkes, Čakajík, Moravec, Holub, Derner, Trončinský, Pavlů - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, Víšek - Ondřej, Vantuch, Špaček - od 48. navíc Urban. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Jeřábek, Modrý, Dresler, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Dvořák - Lammers, M. Heřman, Johnson - Plášek, Haman, T. Rachůnek. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.