Plzeň se Strakou má další výhru, Liberec poprvé slaví

16. 9. 2008 20:20
Třinec - Liberec 1:2, Zlín - Vítkovice 4:3
Hokejový Liberec slaví první výhru v sezoně
Hokejový Liberec slaví první výhru v sezoně | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Prvního vítězství v novém ročníku O2 extraligy se dočkali hokejisté Liberce, naopak nováček z Mladé Boleslavi zůstává i po čtvrtém kole bez jediného bodu poslední.

Stále neporažená zůstává Plzeň, která i díky dalšímu gólu a asistenci Martina Straky zvítězila v západočeském derby na ledě Karlových Varů 3:0.

Od začátku zápasu v Třinci to sice vypadalo na pokračování libereckého trápení, ale Severočeši nakonec mohli slavit první tři body.

Domácí poslal do vedení na začátku druhé třetiny Polanský, ale Bílí Tygři dokázali po polovině zápasu otočit skóre.

Všechny zápasy sledujte on-line ZDE

Nejdříve vyrovnal Klimenta a necelou minutu po něm poslal Severočechy do vedení Václav Pletka.

Oceláři už skóre obrátit nedokázali, a Severočeši tak zastavili hrozivý start do sezony, v níž do té doby získali jen bod za prohru v nájezdech na Spartě.

Druhou výhru slavil Zlín

Ze druhé výhry na startu extraligy se mohli radovat hokejisté Zlína. Domácí, kteří v minulém kole neuspěli na ledě Litvínova, se pustili do Vítkovic zostra a už v sedmé minutě se trefil Rachůnek.

Hned na začátku druhé třetiny měli hosté obrovskou šanci na vyrovnání, ale Jurečka zblízka netrefil. Na druhé straně pak ujel Matějka a nenápadnou střelou zvýšil už na 2:0.

Vítkovičtí hokejisté ale dokázali rychle snížit. Po obrovské chybě domácí obrany dal kontaktní gól přesnou střelou do šibenice Radim Hruška a už po dalších třech minutách vyrovnal Šimíček.

Jenže Zlín se nenechal rozhodit a ve 33. minutě ho poslal nejlepší kanonýr minulé sezony Jaroslav Balaštík znovu do vedení. Ostravané ovšem dokázali znovu srovnat krok. Ve 49. minutě po Trnkově přihrávce vyrovnal Jurečka.

Ani to ale nebylo všechno. V 54. minutě strhl vedení na zlínskou stranu Kohler a svěřenci Aloise Hadamczika se už dalšího vyrovnání nedočkali.

Boleslav dál čeká na body

Kladno šlo na ledě Mladé Boleslavi, která stále čeká na své první vítězství, do vedení už v osmé minutě díky spolupráci Pavla Patery s Martinem Procházkou, který z mezikruží trefil přesně - 1:0.

Domácí se pak dlouho marně snažili o vyrovnání, ale nakonec se přeci jen dočkali. V padesáté minutě srovnal na 1:1 Boháč, ale na první body v extralize to Středočechům nestačilo.

Pavel Patera totiž o čtyři minuty později našel na kruhu Radka Bělohlava, který prostřelil Cháberu v boleslavské brance - 2:1. Domácí se zoufale snažili o vyrovnání, ale Kopřivu už překonat nedokázali.

Franěk rozhodl nájezdy, Litvínov má bod navíc

Mountfield České Budějovice povzbuzený výhrou na ledě Znojma poslal Litvínov do kolen už v první třetině. Skóre otevřel ve třetí minutě Mertl, a tentýž hráč se postaral po čtvrt hodině hry i o druhý zásah domácích.

14. Ml. Boleslav 4 0

Skvělou první část Jihočechů zakončil třetím gólem dvě minuty před koncem Květoň.

Jenže Severočeši se nechtěli jen tak vzdát. Po polovině zápasu snížil po Hüblově přihrávce Černý a o čtyři minuty později už to bylo jen o gól, když se tentokrát trefil sám Hübl.

Litvínov pokračoval ve stíhací jízdě i nadále. Na začátku třetí třetiny se pak z vyrovnání mohl radovat Bahenský a zápas došel až do prodloužení.

To už další gól nepřineslo a musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich šli sice domácí do vedení, pak ale nastoupil do litvínovské branky Franěk, který už puk za svá záda nepustil. Naopak Jenáček Turka prostřelil, a bonusový bod si tak odvážejí hosté do Litvínova.

Plzeň stále suverénní

V západočeském derby mezi loňským finalistou z Karlových Varů a tři kola neporaženou Plzní si fanoušci museli na gól počkat více než půl hodiny.

Ale viděli hodně svižný hokej. Dlouho byli aktivnější domácí, kteří přestříleli Plzeň v první třetině 13:4, hosté ovšem perfektně kombinovali, a navíc vyráželi do nebezpečných brejků.

V jednom z nich Vlasák jen těsně nedokázal přehodit Mensatorův beton. Hosté se pak začali více tlačit do útoku a vyplatilo se jim to. Právě Tomáš Vlasák tečoval v přesilovce Benákovu střelu a poslal Plzeň do vedení.

Dvě minuty před koncem prostřední části pak hostující hokejisté udeřili podruhé - a opět v přesilovce. Strakovu střelu Mensator jen vyrazil před sebe a Jaroslav Kracík ji zblízka dokázal poslat pod víko - 2:0.

Karlovarští už s výsledkem nic udělat nezvládli, naopak Plzeň ještě dvakrát trefila tyč domácí branky, a když minutu před koncem korunoval svůj parádní výkon třetím gólem Martin Straka, Plzeň si zaslouženě připsala čtvrtou výhru ze čtyř zápasů.

Slavia doma v derby porazila Spartu 2:1. Vše o derby čtěte ZDE

Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Polanský (Andersons, D. Květoň) - 32. Klimenta (Jareš, Podkonický), 33. Pletka (Kašpařík).
Diváci: 2946.
Třinec: Vojtek - Sekeráš, Výtisk, Seman, Andersons, Lojek, Gureň, Rangl - Tomík, D. Moravec, Balej - D. Květoň, Peterek, Martynek - Polák, Polanský, Kováčik - Hampl, Piecha, Pavelek.
Liberec: Fikrt - Žabka, Jiruš, Zíb, Modrý, Harant, Jareš - Nedorost, Kašpařík, Pletka - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Podkonický, Pabiška (7. S. Procházka).
Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Zlín - Vítkovice 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Rachůnek, 21. Matějka, 33. Balaštík (Galvas, Hamrlík), 54. Köhler (Hamrlík) - 27. R. Hruška, 30. Šimíček (Jurečka), 49. Jurečka (Trnka).
Diváci: 3612.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Barinka, Ovčačík, Stehlík, Trnka, Krstev - Kvapil, Petrovický, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - Korhoň, Burger, Treille - Klimek, Hruška, Krenželok
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - Matějka, Kollár, Rachůnek - M. Pšurný, Balán, Kubiš - Ondráček, Roman Vlach, Mokrejš

BK Mladá Boleslav - Geus Okna Kladno 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
50. Boháč (Bauer) - 8. Martin Procházka (Patera), 54. Bělohlav (Patera, Diviš).
Diváci: 3984.
Mladá Boleslav: Chábera - Marušák, Kočí, Holub, Jindra, Posmyk, Brňák, Mocek, Bauer - P. Barinka, M. Čech, R. Pšurný - Kubeš, Benda, Tomas - Eiselt, T. Sýkora, Nouza - Štrba, Handlovský, Boháč.
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Skrbek, Hořava, Šmach - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Frolík, Tomajko - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Stieler, Kuchler - Eberle.

Mountfield České Budějovice - Litvínov 3:4 po sam. nájezdech (3:0, 0:2, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Mertl (Vak), 15. Mertl (Frolo, Duda), 18. L. Květoň (M. Hudec) - 32. Černý (V. Hübl), 36. V. Hübl (Trávníček), 42. Bahenský (Mach), rozhodující sam. nájezd Jenáček.
Diváci: 4920.
České Budějovice: Turek - L. Poživil, Toman, Sičák, Gřegořek, Vydarený, Frolo, Mucha - M. Hudec, Huml, Veselý - Kůrka, Šimánek, Sailer - Hřebejk, L. Květoň, Duda - Mertl, Vak, Gulaš.
Litvínov: J. Hübl ml. (od 2. sam. nájezdu Franěk) - Walter, Šlégr, Kroupa, Švarný, Vobořil, Kubát, Punčochář, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Lukeš - Černý, Jenáček, Branda - Jánský, V. Hübl, Trávníček - Mach, Rindoš, Bahenský.

Energie Karlovy Vary - Lasselsberger Plzeň 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Vlasák (Benák, Kracík), 39. Kracík (Straka), 60. Straka (Vlasák).
Diváci: 4145.
Karlovy Vary: Mensator - Jiří Hanzlík, Dobroň, Duben, Grof, Řezníček, Němec, Mudroch, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Zucker, Kristek, Skladaný - Bílek, Melenovský, Hluchý - Dej, Kuběna, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.
Plzeň: Málek - Benák, Dresler, Čakajík, S. Hudec, Martinec, Pácal, Všetečka - Fabuš, Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík, Vampola, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

Slavia Praha - Sparta Praha 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. D. Hruška (Doležal), 32. Doležal (Bednář) - 23. D. Výborný (Černošek, Ručinský).
Diváci: 10.185.
Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Kolařík, Žižka - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Sklenář - Micka, V. Růžička ml., Tomica - Doležal, P. Jelínek, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.
Sparta: Pöpperle - L. Procházka, Gulaši, Černošek, Jan Hanzlík, Ptáček, Cunik - Ton, D. Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Koreis, Langhammer, Podlešák - Látal, Hrdel, Hromas (41. Dragoun). Trenéř: F. Výborný a M. Jelínek.