Plekanec dal devatenáctý gól, Montreal přesto prohrál

Aleš Vávra Aleš Vávra
11. 2. 2011 9:45
Vokounova Florida prohrála doma s Buffalem

New York - Devatenáctý gól sezony vstřelil v letošní sezoně zámořské NHL český útočník Tomáš Plekanec. Kladenský odchovanec se v zápase Montrealu proti Islanders prosadil individuálně, jeho pohledná akce ale k výhře nevedla.

Canadiens po jeho gólu sice vedli 3:2, hosté ale vyrovnali a při nájezdech rozhodl o jejich výhře Kyle Okposo. Plekanec svůj nájezd proti výbornému gólmanu Koskinenovi neproměnil, přesto byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. ˇ

Přestřelku Bostonu s Montrealem okořenila bitka gólmanů
Malkin jde na operaci, čeká ho půlroční pauza

Asistenci si v dresu poražených připsal obránce Špaček.

Šťastný večer nezažil ani brankář Floridy Tomáš Vokoun. Ten sice zastavil 24 z 27 střel Buffala, jeho spoluhráči se ale trefili pouze dvakrát a podlehli v prodloužení. Hostům zařídil vítězství v čase 64:55 útočník Tyler Myers. Sabres vyhráli posedmé z posledních devíti zápasů.

Naopak Florida má do play-off daleko, když prohrála devět z posledních 11 klání.

Ďáblové z New Jersey pokračují ve vítězném tažení a svému trenérovi pomohli k významné metě. Jacques Lemaire je osmým trenérem v historii soutěže, který pokořil hranici 600 výher v NHL.

O výhře v prodloužení v Torontu rozhodl Ilja Kovalčuk. U prvního gólu Devils asistoval Patrik Eliáš.

Toronto - New Jersey 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 26. Kuljomin - 44. Zubrus (Eliáš), 65. Kovalčuk. Střely na branku: 32:39. Diváci: 19.260.

Philadelphia - Carolina 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 41. J. Carter, 52. Briere - 53. T. Ruutu. Střely na branku: 25:32. Diváci: 19.726.

Pittsburgh - Los Angeles 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 7. Sterling, 65. J. Staal - 18. Stoll. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18.208.

Montreal - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. Pacioretty (Špaček), 26. Pouliot, 39. Plekanec - 38. a 45. Grabner, 17. Tavares, rozh. nájezd Okposo. Střely na branku: 40:33. Diváci: 21.273.

Florida - Buffalo 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 39. Bernier, 41. Reasoner - 31. M. Weber, 49. Vanek, 65. Myers. Střely na branku: 26:27. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval tři branky ze 27 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Diváci: 14.559.