Přestřelku Bostonu s Montrealem okořenila bitka gólmanů

10. 2. 2011 7:46
Krejčí 0+3, Plekanec 0+2, Erat, Vrbata a Rozsíval 1+0
Při bitkách nezůstal pozadu ani David Krejčí
Při bitkách nezůstal pozadu ani David Krejčí | Foto: Reuters

New York - Čtrnáct branek i hromadné potyčky nabídlo středeční utkání NHL v Bostonu, kde domácí hokejisté i s přispěním tří asistencí Davida Krejčího přestříleli Montreal 8:6.

Gólová lavina se utrhla ve druhé třetině, v níž padlo na obou stranách po čtyřech brankách a skóre se změnilo z 2:0 na 6:4.

V prostřední části proběhla i první potyčka, do které se zapojili také oba brankáři Tim Thomas a Carey Price.

Malkin jde na operaci, čeká ho půlroční pauza
Kaberle přispěl gólem a asistencí k výhře Toronta

Další šarvátky přišly až ke konci zápasu za rozhodnutého stavu 8:5. Předehrou byla bitka Benoita Pouliota s Krejčím, který se letos v zápase proti Montrealu porval už podruhé. V závěrečné minutě se pak strhla další hromadná rvačka, ve které figurovali i hostující obránci Roman Hamrlík a Jaroslav Špaček.

Na hromadnou bitku se podívejte ZDE:

Český útočník Radim Vrbata rozhodl gólem v prodloužení o výhře Phoenixu 3:2 na ledě Dallasu a stal se první hvězdou utkání. Mladoboleslavský rodák se prosadil v přesilové hře, když se pěknou stahovačkou zbavil obránce Karlise Skrastinše a střelou zápěstím překonal brankáře Kariho Lehtonena.

Vítězství hostí podpořil jednou brankou i Michal Rozsíval, který vstřelil po příchodu z New Yorku Rangers první gól v novém působišti. V dresu domácích si první start v NHL připsal Tomáš Vincour.