Plekancův gól nestačil, Letci přežili kanonádu

Philadelphia - Montreal 3:2
Hromadná rvačka Philadelphia vs. Montreal ve 3. semifinále.
Hromadná rvačka Philadelphia vs. Montreal ve 3. semifinále. | Foto: Reuters

Philadelphia - Velmi zvláštní  třetí semifinále zažila v pondělí Philadelphia, která poprvé v play off hostila Montreal.

Po bezbrankové první třetině dokázali domácí utéct během 11 minut do trháku 3:0. Druhou branku dokonce dali v oslabení.

Takovou produktivitu by hosté potřebovali. Ve třetí třetině mocně dotahovali, přestříleli Letce 17:2, celkem 34:14, ale pouze snížili na konečných 3:2.

Dále čtěte:

Opět se potvrdila známá poučka, že play off dělá brankář.

Zuby nehty se bránící Flyers držel nad vodou gólman Martin Biron, jenž ze 34 střel nestačil pouze na dvě.

Jako první ho prostřelil až ve 48. minutě Tomáš Plekanec. Když se hned o minutu později trefil i Saku Koivu, vypadalo to na velkolepý obrat Canadiens. Jenže Biron nic takového nedovolil.

Oproti tomu dvacetiletý strážce montrealské klece Carey Price pokračuje v nevyrovnaných výkonech.

Pustil každou čtvrtou střelu a za stavu 3:0 ho do třetí třetiny vystřídal Slovák Jaroslav Halák.

Dosáhl sice stoprocentní úspěšnosti, ale šly na něj jen dvě střely.

Kdo ví, jestli Canadiens, vítězové Východní konference,  nebudou ještě litovat, že během sezony propustili brankáře Hueta do Washingtonu. Prohrávají 1:2 na zápasy a čeká je další duel ve Philadelphii.

Nicméně trenér Guy Carbonneau stále Priceovi věří. „Carey již v minulosti ukázal, že se umí velkolepě vrátit. Sedneme si dnes večer a zítra a uvidíme, co se dá dělat v příštím utkání. Vím, že se umí vrátit a hrát opravdu dobře," citují ho stránky nhl.com.

Jeho protějšek, John Stevens, po pondělku  rozhodně problém s brankářem řešit nemusí.

"Marty chytá fantasticky. Je naším nejlepším hráčem v sérii," cituje ho agentura AP.

Birona potěšilo, když stadion skandoval jeho jméno „Mar-ty, Mar-ty!". Horší už pro něj  bylo, když publikum nadšeně křičelo „U-S-A, U-S-A!" a posměšně prznilo hymnu „O Canada".

Biron, chytající v americké Philadelphii proti kanadskému Montrealu, je totiž Kanaďan.