Jágr s Rangers i Michálek se Sharks znovu podlehli

zh, rou
28. 4. 2008 6:45
Pittsburgh - NY Rangers 2:0, San Jose - Dallas 2:5
Jaromír Jágr měl ve druhém semifinále šance, ale Marc-Andre Fleury v brance Pittsburghu zůstal neprůstřelný. | Foto: Reuters

Pittsbrurgh - Hokejisté New Yorku Rangers padli i ve druhém semifinále Východní konference NHL na ledě Pittsburghu.

Po páteční prohře 4:5 tentokrát ani jednou neskórovali a Penguins vyhráli 2:0.

Stejným poměrem tak "Tučňáci" vedou i v celé sérii hrané na čtyři vítězství.

Jágrovy asistence nepomohly, první výhru má Pittsburgh
Franzén zničil Colorado, Hašek znovu nechytal

K druhému triumfu nasměroval domácí Jordan Staal, který v polovině utkání po přihrávce Malkina a Whitneyho uspěl v přesilové hře.

Jezdci se sice snažili o vyrovnání, ale střelecky se prosadit nedokázali, nepomohla jim ani přesilovka v závěru zápasu, kdy po odvolání gólmana hráli v šesti proti čtyřem.

V power play naopak podruhé inkasovali, když na konečných 2:0 upravil do prázdné branky 17 vteřin před koncem Adam Hall.

"Víme, že tento tým můžeme porazit," věří i po dvou prohrách podle agentury AP newyorský brankář Henrik Lundqvist. "Musíme jet domů a stále si věřit. Doma dvakrát vyhrát a pak jet zpátky sem a pořádně na ně zatlačit," plánuje gólman.

Michálek se vzbudil, Žraloci ale znovu sklapli naprázdno

Brankář Dallasu Marty Turco neměl proti Milanu Michálkovi ze San Jose šanci. Byl to však poslední gól, který pustil, a vychytal výhru 5:2. | Foto: Reuters

Tým San Jose Sharks zatím nepodává v play off příliš přesvědčivé výkony. Do semifinále se protrápil úpornou sedmizápasovou bitvou s Calgary, v neděli už podruhé promrhal výhodu domácího prostředí a v sérii s Dallasem prohrává již 0:2 na utkání.

Zatímco v pátek Žraloci sklapli své čelisti naprázdno až v prodloužení, nyní o jejich prohře rozhodla skvělá třetí třetina Dallasu.

Domácí vedli po 2. třetině díky trefě Milana Michálka 2:1, jenže Stars čtyřmi góly otočily skóre na konečných 5:2 ze svého pohledu.

Čechy může těšit alespoň výkonnostní a produktivní vzestup útočníka Milana Michálka. Ten ze čtvrtfinále vyšel bodově zcela naprázdno, v semifinále drží skvělou bilanci: dva zápasy, dva góly. Jenže bohužel i dvě prohry.

Pittsburgh - New York Rangers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), stav série 2:0
Branky: 34. Staal, 60. Hall

San Jose - Dallas 2:5 (1:1, 1:0, 0:4), stav série 0:2
Branky: 11. Pavelski, 35. Milan Michálek - 54. a 59. Hagman, 16. Ribeiro, 41. Richards, 44. Modano