Pittsburgh konečně vyhrál. Díky dvěma gólům Sýkory

7. 1. 2009 7:32
Pittsburgh - Atlanta 3:1, Toronto - Florida 2:4
Petr Sýkora se postaral o probuzení Pittsburghu dvěma góly.
Petr Sýkora se postaral o probuzení Pittsburghu dvěma góly. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Pittsburghu po pěti porážkách v řadě konečně zabrali a nad Atlantou vyhráli 3:1. Zasloužil se o to především Petr Sýkora, který se trefil hned dvakrát.

Dvaatřicetiletý útočník poslal Tučňáky do vedení na konci první třetiny po souhře s Malkinem a Whitneyem, po polovině zápasu si zopakoval spolupráci s ruskou hvězdou a bylo to už 2:0.

Malkin s Whitneyem připravili v závěru druhé části gól i pro Sidneyho Crosbyho, a protože Trashers dokázali v poslední třetině už jen snížit trefou Kovalčuka, mohl se Pittsburgh po dlouhé době radovat z vítězství.

Čtěte více: Zmar Pittsburghu trvá. Pomohl k tomu i Rozsíval

Triumf svého týmu zařídil i Marek Židlický. Obránce Minnesoty byl proti Bostonu jediným střelcem zápasu a Wild vyhráli 1:0.

Vítězným gólem se blýskl i Michael Frolík. Ten zvyšoval v duelu Floridy s Torontem náskok Panterů, za které odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, ve 35. minutě už na 3:0.

Leafs sice dokázali na začátku třetí třetiny snížit, na tříbrankový rozdíl ale znovu upravil Campbell a druhý gól Toronta pak už nic moc neřešil.

Jednu asistenci si po dvougólovém nedělním večeru připsal opět i Radek Dvořák.

Ani gól a asistence Patrika Eliáše nepomohla Ďáblům z New Jersey uspět v Carolině. Domácí hokejisté nakonec vyhráli 3:2.

Boston - Minnesota 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)