6. 1. 2009 8:20
New York Rangers - Pittsburgh 4:0
Michal Rozsíval se podílel na dvou brankách
Michal Rozsíval se podílel na dvou brankách | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New Yorku Rangers zastavili v zámořské NHL výsledkovou krizi a konečně zase vyhráli. Z posledních šesti utkání se jim to povedlo podruhé, tentokráte v noci na úterý porazili Pittsburgh.

"Tučňáci" jsou devátí a zažívají ještě větší trápení než Rangers. Prohráli popáté za sebou.

Hvězdný Sidney Crosby nechápe, co se to s týmem stalo. "Někdy se v hokeji stane, že se nemůžete trefit. Jako teď, není to nedostatkem snahy. Musíme z toho najít cestu ven," říká.

Na výhře domácích 4:0 se podíleli i dva čeští hráči v dresu "Jezdců". Michal Rozsíval asistoval hned v první minutě u branky Dawese a bod si připsal také za nahrávku kapitánu Gomezovi na závěrečný gól v 57. minutě.

Petr Průcha zase kromě čtyřminutového vyloučení pomohl k trefě Druryho.

Hvězdou utkání se ale stal brankář Henrik Lundqvist, který za svá záda nepustil ani jednu ze sedmadvaceti střel soupeře. Přitom nebylo jasné, zda vůbec nastoupí. Poslední duel ve Washingtonu vynechal kvůli začínající chřipce.

Svěřencům Toma Renneyho patří ve Východní konferenci třetí příčka za suverénním Bostonem a druhým Washingtonem.

Vůbec se nedaří druhému klubu z New Yorku. Islanders prohrávají a prohrávají a není proto překvapením, že jsou nejhorším týmem celé NHL. Nyní nestačili ani na Edmonton. Ačkoliv vedli 2:0, nakonec odešli poraženi v poměru 2:3.

NY Rangers - Pittsburgh 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
1. Dawes (Rozsíval), 38. Mara, 53. Drury (Průcha), 57. Gomez (Rozsíval)

Edmonton - NY Islanders 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
31. Brodziak, 34. Strudwick, 50. Cogliano - 5. Okposo, 20. Comeau.