Pittsburgh je ve finále. Carolinu smetl 4-0 na zápasy

27. 5. 2009 7:42
4. utkání: Carolina - Pittsburgh 1:4
Pittsburgh se po roce znovu raduje z postupu do finále.
Pittsburgh se po roce znovu raduje z postupu do finále. | Foto: Reuters

Raleigh - Nejmenší možný počet zápasů stačil hokejistům Pittsburghu v zámořské NHL k tomu, aby přešli přes Carolinu do finále soutěže.

Rozhodlo o tom středeční utkání na ledě "Hurikánů", které "Tučňáci" vyhráli 4:1.

Carolina přitom do zápasu vstoupila dobře, od druhé minuty vedla, ale hosté ještě v první třetině utkání otočili a i přes snahu domácích o srovnání již Carolinu ke gólovému zakončení nepustili.

"Abych řekl pravdu, tak mě to tak snadné nepřipadalo," komentoval hladký postup do závěrečných bojů o Stanley Cup kouč Pittsburghu Dan Bylsma.

Pittsburgh v celé sérii jasně dominoval, v každém zápase vstřelil minimálně tři branky a nedal tak šanci Carolině se do finále podívat znovu po třech letech.

V dresu "Hurikánů" u toho tentokrát chyběl František Kaberle, střelec rozhodující branky právě z finále sezony 2005-2006, který se tentokrát nevešel do sestavy, stejně jako na druhé straně Petr Sýkora.

Na Havláta zákeřný faul? U Crosbyho by se nikdo neptal

Kaberleho přitom nepříliš šťastně nahradil poprvé v sérii v sestavě Anton Babchuk, který první gólovou střelu Pittsburghu tečoval za záda svého bezmocného brankáře Warda a na třetí branku zas namazal veteránovi Guerinovi.

Pittsburgh si tak po roce znovu zahraje ve finále, v němž loni podlehl Detroitu celkově 2:4. Obhajující šampion je přitom na dobré cestě do finále dokráčet také - v sérii s Chicagem vede 3:1 na zápasy.

Může se tak zopakovat loňský napínavý souboj, v němž by "Tučnáci" jistě rádi oplatili Detroitu porážku. Naposledy se dva stejné týmy dostaly do finále v letech 1983 a 1984, kdy si to rozdaly Edmonton a New York Islanders.

"Loni jsme na pohár nedosáhli a věci nefungovaly tak, jak bychom si přáli. Myslím, že letos to bude jiné," přál si po zápase Sidney Crosby.

Semifinále play off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

Carolina - Pittsburgh 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky: 2. E. Staal - 9. Fedotěnko, 19. Talbot, 33. Guerin, 59. Adams. Střely na branku: 30:21. Diváci: 18.680. Konečný stav série: 0:4.