Detroit rozstřílel Chicago a je krůček od finále NHL

25. 5. 2009 7:58
Chicago - Detroit 1:6
Hokejisté Detroitu jsou blízko finále NHL
Hokejisté Detroitu jsou blízko finále NHL | Foto: Reuters

Chicago - Už jen jeden vyhraný zápas dělí hokejisty Detroitu Red Wings od kýženého finále NHL.

Rudá křídla totiž uspěla ve čtvrtém semifinálovém střetnutí na ledě Chicaga Blackhawks a po jednoznačném výsledku 6:1 se ujala vedení v sérii již 3:1 na zápasy.

Obhájce loňského triumfu vykročil za svým vítězstvím už v první třetině, v níž si po brankách Hossy a Franzéna vypracoval dvoubrankový náskok.

A když na tyto góly navázal na začátku druhé části také hostující Valtteri Filppula, mohli diváci pomalu tušit, že se jejich týmu už nejspíše nepodaří uspět.

„Cítil jsem z našeho týmu velké odhodlání a touhu uspět. A v této fázi soutěže je to hlavně o přístupu," přiznal trenér vítězného celku Babcock.

Domácí hokejisté, kteří mohli počítat i s uzdraveným českým útočníkem Martinem Havlátem, sice ještě zkusili zápas zdramatizovat zásluhou Toewse, jenže Detroitu vrátil vzápětí tříbrankové vedení Hossa.

Poté se ještě dvakrát trefil i Švéd Henrik Zetterberg.

„Myslím, že jsme dnes viděli nejhorší verdikty rozhodčích v historii sportu. Úplně zničili to, co se dělo na ledě. Naši kluci se snažili, hledali způsob jak uspět, ale jednoduše to nešlo. Nikdy jsem nic tak hrozného neviděl," zlobil se po zápase kouč Chicaga Quenneswille, jehož celek obdržel celkem 56 trestných minut.

Páté vzájemné střetnutí, v němž už mohou Red Wings rozhodnout o svém postupu je na programu ve středu.

Semifinále play-off NHL:
Západní konference - 4. zápas:
Chicago - Detroit 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)
24. Toews - 9. a 25. Marián Hossa, 28. a 53. Zetterberg, 20. Franzén, 22. Filppula. Stav série: 1:3.