Pavelec zastavil 47 střel Vokoun vychytal čisté konto

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 1. 2011 9:30
Montreal - Atlanta 3:4 PP, Florida - NY Rangers 3:0

Montreal - Český brankář Ondřej Pavelec opět exceloval. Tentokrát to odnesl Montreal, který prohrál 3:4 v prodloužení, přestože na Pavelce vyslal 50 střel.

Třiadvacetiletý golman měl úspěšnost zákroků 94 procent a opět si vylepšil tuto statistiku, v níž mu mezi všemi gólmany NHL patří druhé místo za Timem Thomasem z Bostonu.

"Některé jejich pokusy byly nadějné, ale některé z nich jen vyslali na branku. Stříleli totiž odkudkoliv, když k tomu měli možnost. Od mantinelu, z rohu kluziště, i nahozením zpoza brány doufali v nějaký šťastný odraz. Je to jejich styl," přiznal Pavelec po zápase.

Winter Classic v Pittsburghu vyhráli Ovečkin a spol

"Připsali jsme si dnes velmi cennou výhru. Chlapi přede mnou mi pomáhali a usnadňovali mi situaci tím, že je nepouštěli k dorážkám," dodal český golman.

Pavelec tak nechal vzpomenout na stejný kousek z minulé sezony, když při výhře 3:1 na ledě Ottawy čelil rovněž 50 střelám.

Byfuglien: Pavelec nás drží celou sezonu

Atlanta v zápase třikrát vedla, Montreal však vždy stačil vyrovnat. Na Peverleyho gól odpověděl v 18. minutě v přesilovce Tomáš Plekanec. Ve 31. minutě pak po přihrávce Romana Hamrlíka vyrovnal na 2:2 opět v přesilovce obránce Subban.

Prodloužení zajistil Montrealu v 56. minutě Gionta, dva body však Atlantě v 64. minutě zajistil v přesilovce Byfuglien. Atlanta se díky tomu v polovině sezony vyšvihla na osmé místo v soutěži.

Právě Byfuglien, který je se 16 góly a celkově 41 body nejproduktivnějším obráncem soutěže přiznal, že s Pavelcem v brance roste i kvalita obrany týmu.

"Je skvělý každý zápas. Mnohokrát nás v klíčových situacích podržel, zastavil pro nás za celý rok spoustu puků a to je přesně to, co od něho potřebujeme. Chytí první střelu a my se pak postaráme o dorážku," přiznal Byfuglien.

Vokoun si připsal pátou nulu v sezoně

Stejně jako Pavelcovi vyšel start do nového roku reprezentační jedničce Tomáši Vokounovi. Ten v zápase proti New Yorku Rangers zlikvidoval všech 32 střel soupeře a pomohl k výhře Floridy 3:0.

Vokoun si tak připsal pátou nulu v sezoně a společně s Timem Thomasem a Henrikem Lundqvistem je v této statistice nejlepší v NHL.

"Tomáš zachytal skvěle. Zavřel branku a se zásahy jaké předváděl, nám dodával sílu," pochválil Vokouna spoluhráč z týmu Chris Higgins.

Vedle Plekance s Hamrlíkem se bodově prosadilo i duo českých hráčů ve Phoenixu. Radim Vrbata si připsal v zápase na ledě Minnesoty dvě asistence, jeho spoluhráč z útoku Martin Hanzal jednu.

Phoenix sice prohrával před poslední třetinou 1:3 a osm minut před koncem 3:4, díky gólům Jovanovskiho a Whitneyho skóre otočil. Minnesota však v poslední minutě při power-play zásluhou Boucharda vyrovnala a hned v první minutě prodloužení zajistil domácímuý týmu dva body Barker.

Výsledky NHL:

Montreal - Atlanta 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 18. Plekanec, 31. Subban (Hamrlík), 56. Gionta - 7. Peverley, 26. E. Kane, 40. Ladd, 64. Byfuglien. Brankář Ondřej Pavelec (Atlanta) odchytal celé utkání, inkasoval tři branky z 50 střel a úspěšnost zásahů měl 94 procent. Střely na branku: 50:28. Diváci: 21.273.

Florida - NY Rangers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 32. Booth, 49. Higgins, 59.Weiss. Střely na branku: 36:32. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, neinkasoval žádný gól ze 32 střel a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Diváci: 16.752.

Detroit - Philadelphia 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
Branky: 41. Filppula, 53. Zetterberg - 21. van Riemsdyk, 26. Carcillo, 35. Hartnell. Střely na branku: 27:32. Diváci: 20.066.

St. Louis - Dallas 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Branky: 14. Backes, 19. Steen - 15. a 43. Morrow, 47. B. Richards, 58. J. Neal. Střely na branku: 30:27. Diváci: 19.150.

Nashville - Columbus 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 23. Weber, 34. Spalling, 37. Hörnqvist, 46. S. Kosticyn - 1. Umberger. Střely na branku: 26:20. Diváci: 14.593.

Minnesota - Phoenix 6:5 v prodl. (1:1, 2:0, 2:4 - 1:0)
Branky: 20. a 30. Brunette, 33. Schultz, 52. Burns, 60. Bouchard, 61. Barker - 14. a 58. Ray Whitney (na obě Vrbata, na první Hanzal), 45. Upshall, 45. Yandle, 55. Jovanovski. Střely na branku: 29:44. Diváci: 17.240.

Colorado - Vancouver 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 54. Stastny - 19. Bolduc, 44. Raymond. Střely na branku: 32:29. Diváci: 15.323.

Anaheim - Chicago 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 11. Lilja, 22. Perry - 19. Bickell. Střely na branku: 18:40. Diváci: 16.004.

2. Colorado 39 20 5 14 132:125 45
3. Minnesota 38 18 5 15 98:112 41
4. Calgary 39 18 3 18 105:110 39
5. Edmonton 37 12 7 18 95:126 31