Pavelec o nehodě pod vlivem: Zklamal jsem sám sebe

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 7. 2012 9:05
Český hokejový brankář Ondřej Pavelec se prostřednictvím svého zámořského klubu Winnipeg Jets omluvil za nehodu, kterou v květnu způsobil pod vlivem alkoholu.
Ondřej Pavelec v dresu Winnipegu
Ondřej Pavelec v dresu Winnipegu | Foto: Reuters

Winnipeg - Český hokejový brankář Ondřej Pavelec se prostřednictvím svého zámořského klubu Winnipeg Jets omluvil za nehodu, kterou v květnu způsobil pod vlivem alkoholu. Klub navíc jeho prohřešek ještě bude řešit.

V pondělí za to byl odsouzen k podmínce na šest měsíců se zkušební dobou na jeden rok, navíc nesmí dvacet měsíců usednout za volant.

"Touhle chybou v úsudku jsem zklamal sám sebe. Jsem vděčný, že nikdo nebyl zraněn. Chtěl bych se omluvil našim fanouškům, klubu Winnipeg Jets a svým spoluhráčům za jakékoliv nepříjemné pocity, které jsem jim tímto způsobil. Je mi to opravdu líto," uvedl Pavelec v oficiálním prohlášení zveřejněném na stránkách kanadského týmu.

Funkcionáři Winnipegu: Jsme zklamáni

Jeho zaměstnavatel, s nímž nedávno podepsal novou pětiletou smlouvu, se touto kauzou ještě bude zabývat.

"Byli jsme hluboce zklamáni, když jsme se to v pondělí dozvěděli, a plně si uvědomuje závažnost této záležitosti. Rozhodneme o našem dalším postupu, jakmile to budeme mít šanci probrat s Ondřejem osobně, což plánujeme udělat při nejbližší možné příležitosti," napsali funkcionáři Winnipegu.

Pavelec 26. května v rodném Kladně nedobrzdil svůj sportovní vůz BMW a narazil do automobilu zastavujícího na stopce. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili dvě promile alkoholu v krvi a byl obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Právě se děje

Další zprávy