21. 11. 2007 21:12
Dvěma zápasy se dohrávalo 23. kolo extraligy
Fanoušci Pardubic mají radost.
Fanoušci Pardubic mají radost. | Foto: Ondřej Besperát

Praha, Pardubice - Hokejisté Slavie utrpěli ve středeční dohrávce 23. kola O2 extraligy s Libercem první domácí porážku v této sezoně v poměru 1:2 v prodloužení.

I tak si Pražané udrželi právě před svým soupeřem o dva body vedení v soutěži.

V druhém středečním duelu do Pardubic přijeli hráči Vítkovic. A ani přes zlepšenou hru v druhé polovině duelu si body neodvezli. Východočeši nepřipustili drama a zvítězili 4:3.

Liberec před duelem postihla citelná ztráta. Gólman Marek Pinc si při tréninku natrhl stehenní sval a bude asi dva týdny mimo hru.

Do Sazka Arény tak dorazila dvojice Michal Fikrt a junior Robin Blažíček. Do branky se postavil Fikrt a křest ohněm přetavil ve vítězství.

První se ale radovali domácí. Po bezbrankové první třetině přihrál Josef Beránek v přesilovce Petru Kadlecovi na modrou a ten bombou prostřelil vše včetně Fikrta.

Bílí Tygři mají problém, gólman Pinc se zranil - čtěte ZDE

Liberečtí se postupně osmělovali a v úvodu poslední dvacetiminutovky slavili vyrovnání. Hunkes zavezl podél levého mantinelu puk do útočné třetiny, nahrál přesně na střed Lukáši Pabiškovi a ten se trefil přesně do horního rohu branky Adama Svobody.

Rozhodnutí přišlo až v prodloužení. Po přihrávce beka Kočího se Tomáš Klimenta dostal do samostatného nájezdu a v něm nedal Svobodovi šanci.

Pardubicím pomohla Ujčíkova minela

Pardubice vstoupily do duelu s Vítkovicemi impozantně. Martin Prusek lovil puk už po 20 vteřinách. Obrana hostí nechala ujet Petra Sýkoru, který po nahrávce Miroslava Hlinky střelou nahoru skóroval.

Další rána do sebevědomí Vítkovických přišla v osmé minutě. Petr Koukal nahodil z rohu na bránu, od Pruska se kotouč odrazil do Jiřího Cetkovského, jenž před ním stínoval. Pardubický útočník pak usměrnil puk přes gólmana hostí do sítě.

Jenže druhá třetina se hrála podle jiných not. Hosté začali hrát zodpovědně a rázem si vynutili i gólové šance. A dokázali je i využít. Nejprve se trefil Petr Jurečka a ve 33. minutě Petr Hubáček dokonce srovnal na 2:2.

Jenže ve 39. minutě přišlo zaváhání Viktora Ujčíka, který - byť hráč Vítkovic - dostal do vedení domácí. Zkušený kanonýr vyhazoval kotouč zpoza brány, ale trefil gólmana Pruska tak nešťastně, že puk zamířil do sítě.

Pak se na obou stranách ještě jednou rozsvítilo červené světlo, ale Pardubice zápas udržely ve své moci a po 60 minutách se radovaly ze zisku důležitých tří bodů.