Pardubice slaví první výhru, Zlín se topí v krizi

14. 10. 2007 20:27
Hokejisté Pardubic po 11 zápasech v extralize vyhráli
Fanoušci Pardubic mají radost.
Fanoušci Pardubic mají radost. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Pardubic se dočkali po 11 zápasech prvního vítězství v novém ročníku extraligy. Poprvé se jim podařilo udržet nadějný začátek a na ledě nováčka z Ústí nad Labem vyhráli 4:1.

V sestavě Pardubic chyběl Miroslav Hlinka i Peter Pucher, až sedmým bekem byl Aleš Píša, na lavičce začal i Tomáš Rolinek.

V šesté minutě šli hosté do vedení, když aktivní Cetkovský objel branku a ideálně našel Koukala. Ten pálil z první a puk záhadně zapadl k pravé tyči gólmana Zikmunda, který nastoupil od začátku poprvé v sezoně.

Neomylný střelec Vlasák nedává góly. A neví proč - čtěte ZDE

Východočeši hrozili i nadále, další šance Sýkory a Havíře už ale ústecký brankář pochytal. Pět minut před koncem první části už ale Zikmund kapituloval podruhé - přesilovku využil po necelé půlminutě Marek Posmyk a domácí druhý gól hodně zaskočil.

Rozjeté pardubické útočníky dokázali zastavovat jen za cenu faulu. I když do druhé části vstoupili Lvi lépe, do kolen je definitivně srazil Petr Sýkora. Proskočil mezi dvěma beky na modré čáře a sám proti Zikmundovi poslal puk nad betony padajícího brankáře.

Domácí se snažili zápas zdramatizovat, k čemuž jim pomohla přesilovka. Ústecký Klimt ve 33. minutě doslova dotlačil puk za ležícího Lašáka a vykřesal naději - 1:3. Jenže Východočeši si už první vybojovanou výhru vzít nenechali, v power play pak jistil do prázdné branky Radovan Somík.

Naopak první prohru v základní hrací době si připsal lídr tabulky z Českých Budějovic. Jihočeši neuspěli na ledě Litvínova, který vedl po první třetině už 4:0.

Litvínov rozstřílel lídra, Budějovice poprvé padly - více ZDE

Zlínská krize pokračuje

Hokejisté Zlína pokračují ve špatných výkonech, když v nedělním 12. kole extraligy prohráli na domácím ledě s Vítkovicemi 2:4.

Domácí dvakrát prohrávali, ale díky dvěma trefám Mokrejše dokázali srovnat. Jenže tři minuty před koncem si na přihrávku Ujčíka najel Gulaši a tři body přiblížil hokejistům Vítkovic. Výhru pak do prázdné branky pečetil Viktor Ujčík a prohloubil krizi domácích, kteří prohráli už šestý zápas za sebou.

Hokejisté Třince zvládli zápas s mistrovskou Spartou skvěle takticky a nakonec slavili vítězství 2:0. Oceláři byli od začátku aktivnější a měli více šancí, v 10. minutě otevřel skóre Rostislav Martynek, který usměrnil hezkou tečí Semanovu střelu od modré. Domácí Spartu do ničeho příliš nepouštěli, neprosadila se ani dvojice Petr Nedvěd, Petr Ton.

Kladenský trenér roztrhl siamská dvojčata. Nepomohlo - více ZDE

Třinečtí ale nedokázali své vedení zvýraznit, před prakticky prázdnou brankou neuspěl v polovině zápasu Štefanka. Deset minut před koncem selhal v obrovské šanci sparťanský Vaic a výhru domácích tak pojistil v 58. minutě Lubomír Sekeráš, který prostřelil Dubu mezi betony.

Karlovarská Energie pokračuje ve skvělém startu do sezony - Znojemské Orli na domácím ledě zdolala díky dvěma gólům Petra Kumstáta 2:1 v prodloužení.

Slavia vyhrála v Kladně

Slavia udeřila v Kladně během necelé minuty v polovině zápasu. Do útočného pásma vlétl Tomáš Micka a švihem zpoza stínujícího Schnabela poslal Pražany do vedení. Po 47 vteřinách chyboval kladenský Ševc, kterému ujel Roman Červenka a útočník Slavie proměněným blafákem zvýšil už na 2:0.

O osudu zápasu rozhodl hned na začátku třetí části Josef Beránek, který nahozením na brankáře Lva poslal hosty do tříbrankového vedení. Na rychlou branku už Kladenští odpovědět nedokázali a propadli se na poslední místo tabulky.

Hokejisté Plzně poprvé prohráli na domácím ledě, když nezvládli prodloužení zápasu s Libercem. Západočeši přitom dvakrát vedli už o dvě branky, ale na Dvořákův gól na 3:1 dokázal Čermák během 50 vteřin odpovědět a znovu dostat Bílé Tygry na dostřel.

Vyrovnat se Severočechům podařilo hned po 20 vteřinách třetí třetiny, když Málka nachytal ranou z levé strany Nedorost. Zbytek zápasu už se hrál prakticky v režii hostů z Liberce. O třech bodech pro Bílé Tygry rozhodl gólem z přečíslení Leoš Čermák.

Výsledky:
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Moeller Pardubice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
33. Klimt (Martinec) - 6. Koukal (Cetkovský), 16. Posmyk, 27. Sýkora (Blažek), 59. Somík. Rozhodčí: Turčan - Kreuzer, Polonyi. Diváci: 5 817.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

HC Litvínov - HC Mountfield 5:3 (4:0, 1:2, 0:1)
1. Lukeš (Koma), 15. Branda (Šlégr), 18. Reichel (Lukeš), 20. Lukeš (Reichel), 29. Branda (Benda) - 38. Hübl (Toman), 39. Kůrka (Sailer), 49. Toman (Hübl) . Rozhodčí: Rejtar - Bádal, Kabourek.

RI Okna Zlín - HC Vítkovice Steel 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
29. Mokrejš (Filip Čech), 40. Mokrejš (Nosek) - 8. Hubáček, 35. Köhler (Tomášek), 58. Gulaši, 60. Ujčík. Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Rittich. Diváci: 3 821.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
10. Martynek (Seman), 58. Sekeráš (Štefanka). Rozhodčí: Polák - Čech, Dřinovský. Diváci: 3 931.

HC Energie Karlovy Vary - HC Znojemští Orli 2:1 PP (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
7. Kumstát (Košťál), 61. Kumstát (Skuhravý) - 13. Bičánek (Procházka). Rozhodčí: Minář - Kis, Padevět.

HC GEUS OKNA Kladno - HC Slavia Praha 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
33. Micka (Bednář), 34. Červenka (Kadlec), 41. Beránek (Sloboda). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Gebauer.

HC Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:0, 2:2, 0:1-0:1)
14. Důras (Laš), 24. Benák (Dvořák), 39. Dvořák (Fabuš) - 32. Žabka (Nedorost), 39. Čermák (Žabka), 41. Nedorost (Čermák), 61. Čermák (Nedorost). Rozhodčí: Fraňo - Barvíř, Blümel. Diváci: 5 703.