Pardubice napodruhé zklamaly, dostaly debakl od Ufy

rou
27. 12. 2007 17:42
Východočeši na Spenglerově poháru prohráli 0:5
Ruslan Nurtdinov z Ufy (v zeleném) střílí branku pardubickému Jánu Lašákovi, bránit se ho snaží Jan Starý (vlevo). | Foto: Reuters

Davos - Hokejisté Pardubic ve svém druhém vystoupení na Spenglerově poháru nenavázali na středeční výkon proti výběru Kanady a Salavatu Ufa podlehli vysoko 0:5.

V ruském celku nemohla kvůli problémům s vízy nastoupit prosincová posila, český reprezentační brankář Milan Hnilička.

Východočeši doplatili na přísný metr rozhodčího a vysoký počet vyloučených hráčů. Hokejisté Salavatu Ufa se ujali vedení v deváté minutě při přesilovce pět na tři, když na konci gólové kombinace stál Alexander Pěrežogin.

Pardubice zahájily Spengler Cup prohrou po nájezdech - čtěte ZDE

V obrovské šanci Moelleru pak selhal Radovan Somík, který v samostatném nájezdu těsně minul Jeremenkovu branku, neprosadil se ani Tomáš Blažek.

Ve druhé třetině doplatili Pardubičtí znovu na vyloučení. Na 2:0 v přesilovce zvyšoval Ruslan Nurtdinov.

Když pak neuspěl Michal Somík z ostrého úhlu u odkryté branky, přišlo opět přísné vyloučení a další přesilovkový gól - na konci rychlého výpadu Rusů do pardubické obrany zakončoval přesnou střelou Kiril Kolcov.

Na začátku třetí části - opět v početní výhodě - pak utnul veškeré naděje Východočechů Vitalij Proškin - 4:0. Při dalším záhadném vyloučení, kterému se divili i švýcarští diváci, dal výsledku konečnou podobu Igor Volkov.

HC Moeller Pardubice - Salavat Julajev Ufa 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)