Parádní bitka na Spartě. Z Barinky tekla krev, nevzdal se

Hokej bez pardonů, tak se hraje extraligové play off
Na Spartě dokonce tekla krev, když se do domácího Michala Barinky pustil kanadský tvrďák Collin Vaicourt.
Sparta po úvodním vítězství 3:0 dvakrát vedla...
... ale Mountfield ve 28. minutě po druhé trefě Jaroslava Kudrny vyrovnal na 2:2...
... a za 17 vteřin otočil stav Roman Kukumberg.
Foto: Lukáš Caha
Adam Sušovský Adam Sušovský
13. 3. 2015 6:03
Čtvrtfinálové sérii Sparta - Hradec dala nádech parádní bitka Michala Barinky s Collinem Valcourtem. Ze sparťanského obránce crčela krev, přesto se nevzdal a vyboxoval remízu.

Praha - Byl to možná moment, který rozhodl celý zápas a naklonil sérii výrazně na stranu Sparty. Hradec Králové se po dalším nepovedeném vstupu do zápasu vzepjal k velkému obratu, a když se během chvíle dostal do vedení 3:2, pustil se bezhlavě do Michala Barinky kanadský tvrďák Collin Valcourt. 

Byla z toho dlouhá bitka. Kanaďan svalil hned v úvodu Michala Barinku na zem a v tu chvíli se zdálo, že má Mountfield jasně navrch. Jenže Barinka se ve chvíli, která rozvášnila obě střídačky i diváky, jen tak nevzdal.

A i když z jeho hlavy tekla krev, dokázal se uprostřed hřiště postavit zpět na nohy a nakonec se stejně vysokým Kanaďanem vyboxovat remízu. 

Klobouk dolů, chválil Barinku Buchtele

"Doufám, že tohle klukům vždycky pomůže. Jsme prostě jeden tým, a když se něco podobného stane, tak se musíme postavit jeden za druhého," řekl Barinka. 

"Klobouk dolů, šel do toho s tím, aby se něco změnilo a nabudilo nás to, to se v konečném důsledku projevilo," vysekl mu pochvalu i útočník Jan Buchtele, který nejprve otevřel skóre zápasu gólem na 1:0 a s poslední sirénou zápasu střelou do prázdné brány skóre uzavřel na konečných 5:3. Také on se v průběhu zápasu s hradeckými hráči několikrát dostal do křížku.

Sparta možná i díky Barinkovi vyhrála i podruhé a vede s Hradcem ve čtvrtfinálové sérii 2:0 na zápasy, série se za dva dny přesune na východ Čech.

Byl jsem unavený, přiznal Kanaďan

"Byla to docela dlouhá bitka. Přiznám se, že jsem byl na jejím konci unavený," přiznal Kanaďan Valcourt po zápase klidným hlasem, i když z ledu odcházel jako rozzuřený býk. 

Útočník Mountfieldu místo na trestnou lavici zamířil rovnou do šaten, aby si převlékl dres. Rukávy bílého trikotu měl totiž potřísněné Barinkovou krví. Cestou do útrob pumpoval rukama vzhůru a holí také v tunelu ke kabinám pozdravil rozvášněné fanoušky Sparty na tribunách, čímž ještě více zhustil atmosféru v aréně.

Série Sparta - Hradec dostala skvělý nádech. Hosté, kteří v prvním zápase Spartě jednoznačně nestačili, ve čtvrtek přidali v bruslení i agresivitě a teď věští, že s tímhle způsobem hokeje ještě mají šanci sérii proti favoritovi zdramatizovat. 

"Můžeme být spokojení s tím, že jsme vypadali jinak než včera a hrál se play-off hokej, jak by alespoň z naší strany měl vypadat. Styl, co jsme hráli, je v pořádku, teď ještě najít cestu k vítězství," prohlásil trenér Mountfieldu Peter Draisaitl.

Mimochodem. Kanaďana Valcourta si nevyhlédl náhodou. V loňské sezoně působil v Kanadě v týmu Prince Albert Raiders, za který válel i jeho syn Leon Draisaitl, dnes hráč Edmontonu Oilers. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Loňský propad českého HDP byl nejvýraznější od vzniku Česka

Česká ekonomika se loni propadla o 5,6 procenta, nejvýrazněji od vzniku samostatné České republiky. V úterním zveřejněném zpřesněném odhadu to potvrdil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve čtvrtém kvartále loňského roku klesl hrubý domácí produkt (HDP) Česka meziročně o 4,7 procenta, zatímco mezičtvrtletně vzrostl o 0,6 procenta. Předběžný odhad statistiků z počátku února s poklesem o 5,6 procenta za celý loňský rok počítal. Meziroční propad v posledním čtvrtletí odhadovali statistici na pět procent a mezikvartální nárůst na 0,3 procenta.

"Výkon české ekonomiky v minulém roce klesl o 5,6 procenta, nejvíce v novodobé historii. Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet. Na straně poptávky byly podle něj hlavním faktorem nižší investice a spotřební výdaje domácností.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 49 minutami

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy