Jágrovi neuznali gól a Omsk začal play off porážkou

24. 2. 2011 19:52
Vítěz základní části prohrál poprvé po osmnácti výhrách
Roman Červenka vyšel střelecky naprázdno
Roman Červenka vyšel střelecky naprázdno | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

Moskva - Vítěz základní části Kontinentální hokejové ligy Omsk vstoupil do play off porážkou s Nižněkamskem 1:2 v prodloužení.

Pár sekund před koncem normální hrací doby sice dostal puk po skrumáži před brankou do sítě v přesilové hře Jaromír Jágr, ale rozhodčí gól neuznali.

Avangard zároveň přišel o sérii osmnácti vítězství, kterou završil dlouhodobou část soutěže.

Hašek v brankářském souboji se Štěpánkem neuspěl
Omsk opět vyhrál, Červenka je nejlepším kanonýrem KHL

Před utkáním domácí tým přezval Kontinentální pohár za triumf v první fázi sezony, ale na ledě pak roli favorita nepotvrdil.

Hosté šli do vedení v desáté minutě a Omsk dokázal na jejich gól zareagovat až v úvodu třetí třetiny, kdy vyrovnal Alexej Kaljužnyj. Po neuznané Jágrově brance došlo na prodloužení, v němž rozhodl v 65. minutě Igor Polygalov.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 1. zápasy:

Omsk - Nižněkamsk 1:2 v prodl., Ufa - Novosibirsk 5:2 (za domácí Blaťák a Klepiš 0+1), Magnitogorsk - Chanty Mansijsk 4:2 (za domácí Rolinek 0+1), Kazaň - Barys Astana 1:0.

Západní konference - 2. zápasy:

Jaroslavl - Dinamo Minsk 1:4, stav série 1:1, Petrohrad - Spartak Moskva 4:3 v prod. (za domácí Čajánek 1+1), stav série 2:0, Dynamo Moskva - Dinamo Riga 8:4, stav série 1:1, Atlant Mytišči - Čerepovec 2:5 (za hosty Straka 1+0), stav série 1:1.