Obránce Kolář zařídil v KHL dvěma body vítězství Chabarovsku

Aktualizováno 5. 12. 2017 20:34
Obránce Jan Kolář zařídil v Kontinentální lize gólem a asistencí domácí vítězství Chabarovsku 2:1 nad Kunlunem Red Star.
Jan Kolář
Jan Kolář | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Obránce Jan Kolář zařídil v Kontinentální lize gólem a asistencí domácí vítězství Chabarovsku 2:1 nad Kunlunem Red Star. Jednatřicetiletý český hokejista se trefil po téměř dvou měsících, jeho tým uspěl po dvou porážkách.

Kolář v úvodní třetině přihrál na první gól zápasu Vladislavu Ušeninovi, ve 24. minutě pak v přesilovce uzavřel skóre střelou od modré čáry. Bilanci v ročníku si vylepšil na čtyři branky a sedm asistencí. Chabarovsk je ve Východní konferenci devátý, na postup do play off ztrácí čtyři body.

Roman Horák pečetil dvěma posledními góly Podolsku vysoké vítězství 6:2 na ledě Spartaku Moskva, za který kosmeticky upravil výsledek další český útočník Lukáš Radil. Šestadvacetiletý Horák zaznamenal nejlepší střelecký výkon v ročníku, zatím měl na kontě čtyři branky.

Mezi střelce se dnes zapsal také útočník Jiří Novotný, jenž čtvrtým gólem v sezoně pomohl k vítězství Togliatti 4:3 v prodloužení v Chanty Mansijsku. Domácí Jugra utrpěla jedenáctou porážku v řadě. Při porážce 1:4 v Nižním Novgorodu vstřelil jedinou branku Slovanu Bratislava Jan Buchtele.

Z duelu českých gólmanů vyšel vítězně Dominik Furch, který vychytal Omsku vítězství 2:1 po samostatných nájezdech nad Jekatěrinburgem, jehož branku hájil Jakub Kovář. Na nájezdy Kováře nahradil Vladimir Sochatskij a inkasoval dvakrát, zatímco Furch z pěti pokusů pouze jednou.

Výsledky KHL:

Chabarovsk - Kunlun Red Star 2:1 (Kolář 1+1), Novosibirsk - Magnitogorsk 1:2, Omsk - Jekatěrinburg 2:1 po sam. nájezdech, Barys Astana - Čeljabinsk 4:3 v prodl., Chanty-Mansijsk - Lada Togliatti 3:4 v prodl. (za hosty Novotný 1+0), Čerepovec - Jokerit Helsinky 2:3, Nižnij Novgorod - Slovan Bratislava 4:1 (za hosty Buchtele 1+0), Spartak Moskva - Viťaz Podolsk 2:6 (Radil 1+0 - Horák 2+0, Mozík 0+1), Dinamo Riga - CSKA Moskva 0:1.